Tak, tak cuda się zdarzają.. my tę sytuację do cudów zaliczamy, a co tam ! :)
Dostaliśmy telefon, że pod jednym z kaliskich supermarketów jest od kilku godzin gołąb, stoi i nie ma siły odlecieć, czy moglibyśmy coś zrobić bo prędzej czy później.. go coś zagryzie, albo rozjedzie…
Wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy po ptaka.
Był to okaz zaobrączkowany 2 pierścieniami. Na jednej obrączce miał numeracje, a na drugiej nr tel.
Postanowiliśmy zadzwonić pod nr który widniał na jednej z obrączek. Dodzwoniliśmy się do zmartwionego właściciela ptaka ! Po rozmowie z nim dowiedzieliśmy się, że gołąb jest z Poznania, natomiast lotowany jest 500km od Polski ! Latał w ten sposób już 5 razy, 4 razy wrócił po tygodniu, za piątym razem wylądował w Kaliszu i nie chciał odlecieć ponieważ najprawdopodobniej odłączył się od stada (15 sztuk) i zabłądził. Zabraliśmy gołębia do siebie, najadł się, napił, a już na drugi dzień przyjechał po niego jego „pan” ;). Starszy człowiek, ogromny pasjonata i znawca gołębi, ze łzami w oczach podziękował nam za zaangażowanie i wrócił ze swoim przyjacielem do domu, do Poznania.

Article dsc07551 External article
Zobacz także
Thumb 1a
Galeria Amber - "Halo Madagaskar"
Thumb img 7997
Rusza protest kierowców tirów. Przygotujmy się n...
Thumb img 0110
Spotkanie Uniwersytetów Trzeciego Wieku
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120