Przed kaliskim ratuszem w sobotę odbyła się uroczysta intronizacja króla Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Nowy król posiada przydomek „Pracowity”, a koronacji dokonano na kaliskim Głównym Rynku. Jak nakazuje tradycja nowy monarcha złożył przysięgę i wzniósł toast za pomyślność miasta.

Article czo%c5%82o
fot. MW

W obecności przedstawicieli władz samorządowych – wiceprezydenta Tomasza Rogozińskiego, starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala, wicestarosty kaliskiego Jana Adama Kłysza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza Andrzeja Plichty nagrodzono także zwycięzców XXV Europejskiego Strzelania o Srebrną Lilię św. Józefa. Najważniejsza nagroda tych zawodów strzeleckich – trafiła w tym roku do Tadeusza Żychlewicza z Pleszewa. Nagrodę ufundował Kaliski Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych.

Podczas uroczystości przed kaliskim ratuszem nagrodzono również najlepszych strzelców w strzelaniu do tarcz – Prezydenta Miasta Kalisza, Starosty Powiatu Kaliskiego, Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz Charytatywnej Tarczy Punktowanej. Rozstrzygnięto także szkolny konkurs dotyczący Bractwa Strzelców Kurkowych.

Królem 2018 Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych został Sławomir Balcerzyk
I Rycerz: Jarosław Woźniak
II Rycerz: Krzysztof Woźniak

Tarcza Prezydenta Miasta Kalisza: Katarzyna Gajewska
Tarcza Starosty Kaliskiego: Katarzyna Gajewska
Tarcza Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych: Zbigniew Leń
Tarcza Charytatywna: Sławomir Balcerzyk

Zobacz także
Thumb lato w teatrze kalisz kwadrat
"Lato w Teatrze – Legendy miejskie" w Teatrze Bo...
Thumb 1a
Galeria Amber - "Halo Madagaskar"
Thumb article img 6181
Kaliskich chemikaliów może być znacznie więcej. ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120