Przed kaliskim ratuszem w sobotę odbyła się uroczysta intronizacja króla Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych. Nowy król posiada przydomek „Pracowity”, a koronacji dokonano na kaliskim Głównym Rynku. Jak nakazuje tradycja nowy monarcha złożył przysięgę i wzniósł toast za pomyślność miasta.

Article czo%c5%82o
fot. MW

W obecności przedstawicieli władz samorządowych – wiceprezydenta Tomasza Rogozińskiego, starosty kaliskiego Krzysztofa Nosala, wicestarosty kaliskiego Jana Adama Kłysza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza Andrzeja Plichty nagrodzono także zwycięzców XXV Europejskiego Strzelania o Srebrną Lilię św. Józefa. Najważniejsza nagroda tych zawodów strzeleckich – trafiła w tym roku do Tadeusza Żychlewicza z Pleszewa. Nagrodę ufundował Kaliski Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych.

Podczas uroczystości przed kaliskim ratuszem nagrodzono również najlepszych strzelców w strzelaniu do tarcz – Prezydenta Miasta Kalisza, Starosty Powiatu Kaliskiego, Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych oraz Charytatywnej Tarczy Punktowanej. Rozstrzygnięto także szkolny konkurs dotyczący Bractwa Strzelców Kurkowych.

Królem 2018 Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych został Sławomir Balcerzyk
I Rycerz: Jarosław Woźniak
II Rycerz: Krzysztof Woźniak

Tarcza Prezydenta Miasta Kalisza: Katarzyna Gajewska
Tarcza Starosty Kaliskiego: Katarzyna Gajewska
Tarcza Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych: Zbigniew Leń
Tarcza Charytatywna: Sławomir Balcerzyk

Zobacz także
Thumb large 2 768x514
Al. Wojska Polskiego po gruntownym remoncie. "Ko...
Thumb seria10 pog kal foto7
Ważne zwycięstwo szczypiornistów. Kniazieu znów ...
Thumb zrzut ekranu 2018 11 14 o 09.04.51
Mrs NoBody w blasku Ratusza

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
więcej»
Bico australia 20131216 146n120