Utrzymanie się oddala... Koszykarze KKS-u ulegli Muszkieterom!

2017-03-13 11:00:00 Karina Zachara

Fatalnie rozpoczęli walkę o utrzymanie w drugiej lidze koszykarze KKS Energii Drogbruk Kalisz. W pierwszym meczu fazy play-out przegrali na własnym parkiecie z Muszkieterami Nowa Sól 75:80.

Wygrana w tym meczu była obowiązkiem, dawała swego rodzaju komfort przed spotkaniem rewanżowym. Wprawdzie cały sezon wyglądał w wykonaniu ekipy KKS-u mizernie, ale wydawało się, że starcie z ostatnim w tabeli zespołem nie powinno stanowić problemu. Stało się jednak inaczej. W sobotę, Muszkieterowie z Nowej Soli, którzy w fazie zasadniczej wygrać z kaliszanami nie zdołali, tym razem byli górą.

Pierwsza kwarta wygrana przez gospodarzy 26:14 nie wskazywała, że może wydarzyć się coś złego. Niestety druga odsłona była w ich wykonaniu fatalna. Nie tylko stracili wcześniejszą, dość pokaźną przewagę, ale też zaczęli tracić kolejne oczka do rywali. Trzecią kwartę kończyli przegrywając ośmioma punktami (61:69). Niestety w ostatniej kwarcie goście jeszcze powiększyli dystans, który na pięć minut przed końcową syreną wynosił aż 15 „oczek” (63:78). W rozpaczliwym zrywie gospodarze, po serii celnych rzutów, zdołali zniwelować różnicę do trzech punktów, ale Muszkieterowie bronili się twardo i ostatecznie wygrali spotkanie 80:75, czyniąc pierwszy krok w kierunku utrzymania w drugiej lidze.

Rewanż już w sobotę, 18 marca w Nowej Soli. Przed KKS-em bardzo trudne zadanie. Kaliszanie muszą ten mecz wygrać i mieć szansę zmierzyć się z Muszkieterami ponownie, w starciu, które zdecyduje o ich drugoligowym „być, albo nie być”.

Tekst i zdjęcie: Karina Zachara

KKS Energa Drogbruk Kalisz – Muszkieterowie Nowa Sól 75:80 (26:15, 14:30, 21:24, 14:11)

KKS: Galewski 18 (3×3), Kołodziej 15 (1×3), Wojciechowski 12 (1×3), Kol 10, Mrówczyński 10 (2×3) – Pawlik 6, Bartkowski 3, Ostój 1, Grochowina, Kowalski.