VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018, w ramach którego dzieci i młodzież z powiatu kaliskiego zaprezentowały bożonarodzeniowe widowiska sceniczne odbył się w środę 7 lutego. Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia była, już po raz szósty, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biernatkach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły „Nasze Dzieci”, a patronat honorowy objął Wójt Gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski.

Article czo o
fot. E.Tomczyk

W eliminacjach konkursowych wzięło udział siedem zespołów. Byli to uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie, Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Żelazkowie, Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach oraz podopieczni Domu Dziecka w Pleszewie. Uczestnicy wykazali się świetną grą aktorską oraz doskonałym doborem repertuaru i oryginalnością prezentacji. Oprócz zwyczajowych misteriów bożonarodzeniowych publiczności zaprezentowano współczesne interpretacje czerpiące z tradycji polskich jasełek.

Najlepszych wykonawców wyłoniło Jury, do grona którego należeli: Wioletta Przybylska – Dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Laura Wojtysiak – Dyrektor Biblioteki w Żelazkowie, Bogdan Muszyński – Zastępca Wójta Gminy Żelazków, Dariusz Sosiński – aktor teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Jarosław Ambroziak – wizytator Kuratorium Oświaty
w Poznaniu Delegatura w Kaliszu.

Jury miało wielki dylemat ponieważ wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie wyniki konkursu uplasowały się następująco: I miejsce zdobył Dom Dziecka z Pleszewa, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Tłokini Wielkiej, a III miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa (oddział gimnazjalny) z Biernatek. Najlepszą aktorką okazała się Justyna Ciesielska ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej, a niedoścignionymi aktorami: Hubert Rosiński, Gracjan Wilpiszewski oraz Kacper Rybak z Domu Dziecka w Pleszewie. Tytuł najlepszej wokalistki zdobyła Cornelia Andrzejak ze Szkoły Podstawowej w Zbiersku. Wyróżnienia przyznano także zespołom: Szkoły Podstawowej w Żelazkowie, Szkoły Podstawowej w Skarszewie, Szkoły Podstawowej w Zbiersku oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach.

Laureaci VI Przeglądu Jasełek Biernatki 2018 otrzymali nagrody z rąk Eweliny Tomczak – dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach. Wszystkim opiekunom zespołów wręczono słodkie niespodzianki oraz listy gratulacyjne, a sponsorom oficjalne podziękowania.

Zobacz także
Thumb dsc 8394
Średniowieczne gotowanie na Zawodziu - gama prod...
Thumb dsc 8226
Tak kaliszanie bawili się na kaliskim rynku [zdj...
Thumb pokrzyw
Wahadło na Pokrzywnickiej. Rusza remont
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120