Vive najlepsze – V Szczypiorno Cup za nami [Dużo zdjęć]

2018-08-19 20:25:00 red

PGE Vive Kielce, Motor Zaporoże i Orlen Wisła Płock – tak wygląda podium piątej, jubileuszowej edycji turnieju Szczypiorno Cup. MVP finału został Alex Dujszebajew, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Jureckiego. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Luka Cindrić, a najlepszym bramkarzem okazał się Gennady Komok z HC Motor Zaporoże. Energa MKS Kalisz zajęła siódme miejsce.

Trzy dni handballowych emocji za nami. W meczu finałowym zmierzył się mistrz Ukrainy Motor Zaporoże i mistrz Polski PGE Vive Kielce. Goście z Ukrainy zaskoczyli kielczan i do 8 minuty widniał wynik 3:6 dla Zaporoża. Jednak dwie i pół minuty później to Vive prowadziło 7:6. mistrzowie Polski do przerwy prowadzili 20:17. Druga połowa była bardziej wyrównana, ale ostatecznie kielczanie obronili trzy brami zaliczki z poprzedniej połowy i wygrali 36:33.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły Orlen Wisły Płock i NMC Górnika Zabrze. Lepiej w pierwszą połowę weszli zabrzanie. Ewidentnie było widać braki kadrowe w drużynie wicemistrzów Polski. Do przerwy Górnik prowadził 17:14. Wiele wskazywało na niespodziankę, jednak Płocczanie wzięli się do roboty, odrobili stratę i w pewnym momencie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie. Końcówka tego meczu byłą bardzo emocjonująca, w ostatniej akcji zabrzanie mieli szanse na wyrównanie ale w dogodnej sytuacji Alexandr Tatarintsev trafił w bramkarza. Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała 27:26 i zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Do niemałej niespodzianki doszło w meczu o piąte miejsce. Faworytem na „papierze” był trzeci zespół ubiegłego sezonu – Azoty Puławy, jednak to MMTS Kwidzyn wyszedł bardziej zmotywowany w tym meczu. Kwidzynianie do przerwy prowadzili 15:8. W drugiej połowie puławianie próbowali obronić honor jednak zawodnicy MMTS-u kontrolowali wynik. Ostatecznie kwidzynianie wygrali 27:22/

Po dwóch nieudanych meczach na zwycięska drogę wyszli szczypiorniści Energi MKS Kalisz. W meczu o siódme miejsce pokazali, że będą groźni w nadchodzącym sezonie. Choć do przerwy wygrywali zaledwie jedną bramką 11:10, do w drugiej nasi „odpalili” dominując rywali. Ostatecznie Energa MKS Kalisz pokonała Zagłębie Lubin 26:19. Najlepszym zawodnikiem kaliskiej drużyny został Krzysztof Misiejuk.

8. Zagłębie Lubin

Organizatorzy dla kibiców podczas turnieju przygotowali m.in. konkursy z nagrodami. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie „Szczypiorniak”, Komitet Organizacyjny w składzie Edward Prus, przewodniczący, Daniel Pawlak i Krzysztof Walczak. Podziękowania i upominki otrzymał zespół Calisia Cheerleaders.

- Dumni jesteśmy, że mogliśmy tego dokonać w 100-lecie powstania piłki ręcznej w Polsce i w 100-lecie odzyskania Niepodległości – mówi przewodniczący stowarzyszenia “Szczypiorniak” Edward Prus – Wspaniałe drużyny, walka do ostatniej minuty. Oczywiście musiał wygrać lepszy – cieszymy że jest to PGE Vive Kielce. Jesteśmy już po słowie, że za rok najprawdopodobniej również się pojawią na naszym turnieju – dodaje.

Gościem Specjalnym Jubileuszowej edycji turnieju Szczypiorno Cup był zespół MOL-Pick Szeged, który rozegrał dwa mecze towarzyskie – z Energą MKS Kalisz wygrany 35:29 oraz z Orlen Wisłą Płock przegrany 27:29.