Już wiemy oficjalnie, że w Kaliszu egzaminy gimnazjalne nie są zagrożone. Uczniowie zgodnie z planem mają stawić się w wyznaczonym terminie, w swoich szkołach.

Article dsc03601

- Egzaminy gimnazjalne w szkołach na terenie miasta Kalisz odbędą się. Dyrektorzy szkół są przygotowani do egzaminu. Zostały powołane komisje nadzorujące. Niektórzy dyrektorzy jeszcze dopinają piątek ze względu na to, że jest to dzień językowy – mówi dla portalu Calisia.pl Violetta Słupianek, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu. - Cieszy mnie bardzo, że część nauczycieli, którzy strajkują, zdecydowali się do tego egzaminu gimnazjalnego przystąpić. Egzaminy w Kaliszu nie są zagrożone.

Kuratorium Oświaty apeluje by kaliscy uczniowie zgodnie z planem stawili się na egzaminie gimnazjalnym, już od jutra.

- Chciałam podziękować dyrektorom szkół, którzy włożyli ogrom pracy aby zmienić wszystkie komisje nadzorujące, aby egzaminy mogły się odbyć. Chciałabym podziękować wszystkim nauczycielom, że pomimo napiętej i trudnej sytuacji, zdecydowali się zasiąść w komisjach nadzorujących. Jest to wsparcie dla uczniów i dyrekcji – mówiła Violetta Słupianek.

Zobacz także
Thumb 58852708 2313274605620791 7087583030751002624 na
Kolizja na ul. Warszawskiej. Utrudnienia w ruchu
Thumb article 3r4a9783
Trwa VIII Sesja Rady Miasta Kalisza
Thumb kafarnaum
Kafarnaum w Kinie Konesera

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Niepotrzebnie robicie panikę. Termin egzaminów nie ma większego znaczenia. System edukacji w Polsce jest skonstruowany tak, że te egzaminy tak czy siak musiałyby się odbyć jak nie w terminie to w kolejnym terminie. Potem o przyjęciu do liceum decyduje średnia ocen ze świadectwa i wyniku z egzaminów gimnazjalnych. No własnie – decydują wyniki a nie termin w którym egzamin się odbył. Z kolei jeśli terminy egzaminów się przesuną to szkoły średnie będą musiały przesunąć terminy naborów. Innej opcji nie ma. To samo dotyczy matur i uczelni wyższych. Żeby utworzyć roczniki pierwsze na kolejny rok akademicki trzeba mieć chętnych absolwentów po maturach. reasumując PiS gra na emocjach uczniów i rodziców niepotrzebnie strasząc zamiast przekazac jasny komunikat jak powyżej.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Urząd Skarbowy powinien zająć się udzielaniem nielegalnym korepetycji przez nauczycieli bez prowadzenia działalności.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Do powyżej – proszę nie obrażać bydła. Te zwierzęta są tu niczemu nie winne.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności żeby udzielać korepetycji. Doucz się.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Uważam, że nauczyciele powinni oddawać co miesiąc 1000 zł reszcie społeczeństwa w zamian za to, że mają możliwość życia w tym samym kraju i nie są napiętnowani.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kazde źródło dochodu jest opodatkowane i ten podatek powinien byc egzekwowany

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Korepetycje to działalność w szarej strefie. Taksówkarze musieli założyć kasę fiskalną. Nauczyciel to święta krowa. I to nie krowa 500+.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nauczyciel udzielający korepetycji powinien mieć kasę fiskalną !!! I kontrolować to. Jak nie ma to 1 000 000 kary !!! I odechce im się strajku.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Rodzice mający dzieci dostają od Pastwa 300 +, 500 + , emeryci dostaną 1000 + a co dostają normalnie pracujący? Te pieniądze otrzymują bez względu na to czy pracują czy nie. Jak widać dla pozostałych w tym nauczycieli, pracowników urzędów itd. nie należy się nic. Należy się za to za świnię 100 zł, za krowę 500 zł…………………. Ot takie rozdawnictwo zbawiciela…………
  Ile dla uczciwego normalnego pracującego człowieka?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Brawo nauczyciele. J e b a ć system

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Dziękujemy nauczycielom że mimo strajku, to w czasie egzaminów zawieszają broń !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Żyłka ci pęknie z powodu tych korepetycji. Zazdrościsz to sam udzielaj. Możesz nawet brać 100zł za godzinę..No własnie tylko czego ty mógłbyś kogokolwiek nauczyć ? Z leżenia na kanapie trudno udzielać korepetycji. Zawiść Polaka nie zna granic. Sam kombinuje jak może a na rodzoną matkę by doniósł. Te geny komunistycznych donosicieli trudno jak widać w sobie zwalczyć.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Normalny pracujący człowiek pracuje więcej niż 18 godzin. Nie ma Karty Nauczyciela i nie jest tak leniwy. Na to co chce to sam musi pracować. Po pracy nie dorabia w tym zawodzie w którym pracuje na etacie. Normalny człowiek nie ma urlopy rocznego po paru latach pracy.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Plując na nauczycieli naprawdę podcinacie gałąź, na której sami siedzicie ? Normalny pracujący człowieku. Zwolnij się ze swojej normalnej pracy i idź popracować do nienormalnej pracy nauczyciela. Jak przepracujesz rok i nie zrezygnujesz to naprawdę nabiorę do Ciebie szacunku.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Przestańcie z tym 18 godz. pensum. Jak ktoś się nie zna to nauczyciel ma 0 godz tyg w tym 18 zajęć . Reszta czasu to ocenianie sprawdzianów, przygotowanie sie do zajec. W zwiazku ze nasze szkoly nie mają przystosowanych do tego pomieszczeń to te dodatkowe czynności wykonują w domu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Przestańcie z tym 18 godz. pensum. Jak ktoś się nie zna to nauczyciel ma 0 godz tyg w tym 18 zajęć . Reszta czasu to ocenianie sprawdzianów, przygotowanie sie do zajec. W zwiazku ze nasze szkoly nie mają przystosowanych do tego pomieszczeń to te dodatkowe czynności wykonują w domu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Za moich czasów uczniowie bez korków zdawali trudne egzaminy na studia.
  Dzisiaj na dobry kierunek nie ma szans się dostać skończywszy normalny cykl nauczania.
  Ciekawe kto tak zepsuł system nauczania ?
  System 8 klasowy był w/g oceny wielu ekspertów i głównie rodziców najlepszy.
  I kto to zmienił ,kto przez lata nie dbał o nauczycieli?
  Czyli ludzie myślący znają odpowiedź
  Sam skończyłem szkołę 8 klasową ,a moje już dorosłe dzieci system zreformowany,
  żaden pseudo ekspert mi niech nie udowadnia ,który program nauczania jest lepszy.
  Co się tyczy strajku to jak za mało na obecne możliwości nauczyciele dostają,
  to obecna opozycja im napewno da wszystko jak zdobędą władzę
  W UBIEGŁYCH JUŻ POKAZALI JAK DBALI O SZKOLNICTWO.
  DZIWI MNIE ,ŻE NAUCZYCIELE WYKSZTAŁCENI LUDZKIE DAJĄ SIĘ TAK MANIPULOWAĆ.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mały błąd
  Do komentarza powyżej ma 40 godz. tyg. nie 0

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  H.D. Moje dzieci żadnych korepetycji nie brały i na studia się dostały rok i dwa lata temu (kierunki techniczne). Po prostu kiedyś nikogo nie dziwiło, że po lekcjach trzeba się w domu uczyć, lekcje odrabiać, przygotowywać SAMEMU do egzaminów. Dzisiaj rodzice myślą, że szkoła ich dzieci sama nauczy, wychowa a po lekcjach czas wolny, komputery, telefony, imprezy. No i jeszcze jedna moja brawurowa teza, niestety społeczeństwo nam głupieje i tępieje.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Dokładnie Adam jesteś tego całkowitym przykładem!!!!!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Do Adam

  Niestety ale z Twoje tezą zgadzam się w całości.
  Dodam ,że jest wynikiem złego systemu nauczania.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Jestescie ostatnia grupa zawodowa ktorej naleza sie podwyzki. Masa przywilejow, masa wolnego. Nie cisnie mi sie na usta inne okreslenie jak tylko roszczeniowe darmozjady.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A nie mogą wszyscy uczniowie wziąć L4?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Spokojnie Mariusze i Dżesiki. Nie napinajcie się. Zluzujcie gumę w majtach.

  Wszyscy inteligentni i myślący wiedzą, że nauczyciele za mało zarabiają i dobrze, że walczą o swoje.
  Popieram Was bardzo.
  Rodzic syna, który jutro zdaje egzamin. Nienauczyciel.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ale Ci którzy piszą w pierwszym terminie mają pierwszeństwo w wyborze szkoły . O to jest cudne. Tam gdzie nauczyciele maja w ***** uczniów , uczniowie mają prze….nie 😂

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Sukces Pani Słupianek. Wykonała polecenie partyjne, zmuszając dyrektorów szkól do delegowania na egzaminy. A co z młodzieżą p. Słupianek ze szkół z których nauczyciel zostali wysłani na egzaminy. Jak pani będzie to liczyła statystycznie. Jeszcze nie podano przykładu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Łamistrajki. Jak wam nie wstyd?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  Komentarz ukryty przez użytkowników. Inni czytelnicy uznali ten komentarz za niestosowny. Pokaż mimo wszystko
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kaliszanin ty żałosny pierdoło.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  nawet zaborca tak nie zniszczył tak systemu edukacji jak te konusy z PISSLamu !!! Zalewska z kolezanką to zrobiła !!! a teraz szukaja dziady winnych !!! brawo nauczyciele !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  nawet zaborca tak nie zniszczył tak systemu edukacji jak te konusy z PISSLamu !!! Zalewska z kolezanką to zrobiła !!! a teraz szukaja dziady winnych !!! brawo nauczyciele !!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Hch – głupot nie opowiadaj bo to inna sytuacja. Dla tych z powodu strajku zdających później to będzie taki sam PIERWSZY termin a nie żaden dodatkowy. Nie ma mowy o żadnym pierwszeństwie w naborze. PiS może dowolnie przesunąć termin rekrutacji. Jeśli tego nie zrobi wyjdzie nomen omen szydło z worka kto tu dziećmi manipuluje. To, że o miejsca będzie trudniej niż zwykle to już niestety wina PiS i reformy, która skumulowała na wrzesień dwa roczniki. Tylko to nie ma nic wspólnego ze strajkiem nauczycieli bo nawet jakby strajku nie było to i tak we wrześniu do szkół średnich ruszy dwa razy tyle dzieciaków niż co roku.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Pisowska kurator ma jeszcze nadzieję? Dawno powinna wybrać jakąś uczciwszą pracę a nie pracować u Zalewskiej. Dobrze, że mi się nie śniła / ta Z. / bo zwieracze by nie wytrzymały. A jej były kolega Maciej wyjechał do Egiptu żeby jakoś przeżyć ten czas…

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  “W kontekście sporu o gimnazja oraz stajku nauczycieli warto przypomnieć o tym, co działo się w polskiej oświacie w latach 2008 – 2014. Otóż zamknięto wówczas aż 1146 szkół, a z pracy musiało odejść 47 tys. nauczycieli. Co istotne – nie odbywała się wówczas żadna reforma systemu edukacji. Szkoły były likwidowane, gdyż rząd zmniejszał dofinansowanie i najzwyczajniej w świecie nie było pieniędzy na ich utrzymanie. Warto, aby co niektórzy rozpolitykowani członkowie ZNP o tym pamiętali”

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czy p. Broniarz ZNP rownież nie otrzyma pensji za czas strajku?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czy p. Broniarz ZNP rownież nie otrzyma pensji za czas strajku?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Porownajmy zarobki nauczycieli z wynagrodzeniem darmozjadow z ul.Wiejskiej.Nauczyciel musi spedzic na pracy z uczniami 18 godz.tygodniowo.Ile pracuje posel czy senator?!Parlament na dobra sprawe jest nam niepotrzebny bo i tak o.wszystkim decyduje maly kapral z Nowogrodzkiej.Nauczyciele- nie zwracajcie uwagi na pomyje wylewane na Was przez pisowska tube propagandowa!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  ciekawe co za łajzy sie zgłosiły do komisji. Oprocz pieniedzy jest jeszcze honor.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Byli nauczyciele, członkowie PIS i radni: katecheta, historyk i nauczyciel klas początkowych, jakoś uciekli z zawodu. Partia dała im posadki (doskonale płatne a to jeszcze nie koniec, bo mają nadzieję na dalsze awanse społeczne) i teraz pracują w KRUS i PWSZ.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Do,,PRZESTAŃCIE PATRZEĆ, ZACZNIJCIE WIDZIEĆ !!

  Piszący powyżej nie myślą, a jedynie widzą zły PIS .
  Dla nich w latach 2008 do 2015 szkoły zamykali i nauczycieli zwalniali nie dzielni działacze PO,
  a napewno agencji PIS u.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  nie tak dawno władzę w kraju obęła AWS z Jarkiem szeregowym posłem w pierwszej linii.
  przeforsowano wtedy reformę oświaty wprowadzając gimnazja , po kilku latach te same gimnazja ten sam Jarek i spółka wysyła w kosmos robiąc na pieniądze podatników kolejna reformę i wprowadzajac nową bazę programową.
  ile jeszcze durnych pomysłów dyletanów przed nami ? ile trzeba oddać w podatkach aby takie pseudo reformy dotknęły nasze dzieci ?
  Rodzice !!!! zamiast obwiniać wszyskich dookoła o naukę i wychowanie sami dajcie coś od siebie.
  Zamiast grzebać na FB itp zamiast gonić za groszem i oglądać durnowate programy w tv zainwestujcie choć kilka minut – codziennie i porozmawiajcie z nimi. Warto ! Od nas od rodziców zależy w głównej mierze co wyrośnie z naszych pociech. Nie zwalajcie wszystkiegi na szkołę i otoczenie….

 • P?s=64&d=identicon&r=pg
  ???
 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  I pisałem winni agencji PIS w AWS a panowie z PO troszczyli się o szkolnictwo przez lata
  rządów

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Niech żyją proletariusz z PISSLamu

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  PRZESTAŃCIE PATRZEĆ….. PiS zlikwidowało 7500 gimnazjów. Przebijesz to ? Naprawdę chcesz się licytować ? Zorientuj się jakie szkoły likwidowano za PO. PiS nie ma na podwyżki dla nauczycieli a chce “ratować” i na nowo otwierać wiejskie szkoły gdzie uczyło się kilku do kilkunastu uczniów ? Gdzie nauczycieli i obsługi było więcej niż uczniów. Naprawdę weź rozpęd i walnij łbem w ścianę może coś ci przeskoczy się naprawi.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  PIS dał podwyżki, ale o tym jakoś cicho! za mało? Czy może jednak nauczyciele dali się owładnąć opozycji i szykują obalenie obecnej władzy. A gdzie w tym wszystkim dzieci?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Do tych zawzięcie strajkujących. Po wypłatę to sobie pójdziecie do Broniarza. Tak was „wycyckał” lider ZNP i jego kumpel z FZZ.
  https://wpolityce.pl/m/gospodarka/441913-rio-strajkujacy-nauczyciele-nie-moga-otrzymac-wynagrodzenia

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  P. Broniarz na pewno swoją pensję weźmie za czas strajku. Tak będzie solidaryzował się z tymi , którzy wynagrodzenia za strajk nie otrzymają.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  im niższe wykształcenie tym większa niechęć do nauczycieli

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie popieram strajku kosztem uczniów, mojej pracy, dalej-mojej pensji (szef nie jest zadowolony, ze mam przymusowy urlop), i na dodatek dzięki wam-nie spędzę urlopu i wakacji z moim dzieckiem! Ja mam wyższe wykształcenie i zarabiam jeszcze mniej niż wasze pensje. I jeszcze jedno: czy przez wasz strajk dzieci będą musiały odrabiać (niezrealizowany) materiał???

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Mam wyższe wykształcenie. Nie popieram PiSu. W swojej zawodowej drodze musiałem kilka razy zmieniać pracę. A i pewnie ta obecna może nie być ostatnią.
  Strajku nauczycieli nie popieram. Najpierw trzeba wprowadzić zmiany w edukacji. Zmienić program i sposób nauczania. Pozbyć się ze szkół leniwych i kiepskich pedagogów. A coraz więcej takich. Wprowadzić konkurencję do tego zawodu. Znam kilku nauczycieli z Kalisza. Rządem nie dostał pracy uczciwie. Wszystko po znajomościach i układach politycznych. A sami ZNP to przechowalnia miernotów.
  Zlikwidujcie Kartę Nauczyciela i wprowadzić konkurencję. Sama Karta daje takie profitu jakich nie mają inne grupy zawodowe.
  I najważniejsze wielu nauczycieli nie powinny nigdy znaleźć się w szkole.
  #muremZaKrowami #StopStrajkowi

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  polecam piosenkę:)
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24634205,strajk-nauczycieli-nauczyciele-z-gliwic-nagrali-piosenke-swinia.html#s=BoxOpImg4

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Głosujcie dalej na PIS i będzie jeszcze lepiej..

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Niech wezmą się do pracy,niech idą do fabryki na trzy zmiany.Zobacza jak się pracuje bez przerwy co 45 minut.Bedzie jedna przerwa i tyle.Nie dostaną urlopów na święta na wakacje.Nikt mi nie powie ze oni się tak bardzo przygotowują w domach.Udzielaja korepetycji to kiedy maja czas na przygotowanie się?!Zwolnila bym pseudo nauczycieli a zostawiła bym prawdziwych pedagogów którzy chcą dać przykład i wykształcenie uczniom.Na ich miejsce czeka wielu innych i chętnych do pracy.Nie ma ludzi niezastąpionych .

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Tyle młodych wykształcił człek, tysiąc lat przysłużę się światu.
  Raz był geniusz, raz pusty łeb, który zdrowo dał do wiwatu.
  Nie szczędziłeś swych wątłych sił, przebijając mur własną głową.
  Licząc ciągle na jakiś cud i minister mądrą i nową.
  Ref.
  Ale wiem już teraz, wszyscy o tym wiecie,
  jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno drogi belfrze, nie w oświecie.
  Tylko obietnice i frazesy tanie.
  A jak przyjdzie co do czego , świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie

  Wciąż wyciskać z buraków sok, licząc że się w nektar przemieni
  Zdzierasz gardło, wytężasz wzrok, myśląc że wykrzeszesz coś z leni,
  Choćbyś starał się nie wiem jak, nie unikniesz społecznej nagonki,
  Słyszysz: każdy zastąpi cię, choćby pani z kasy z Biedronki

  Ref.
  Ale wiem już teraz, wszyscy o tym wiecie,
  jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno drogi belfrze, nie w oświecie.
  Pasją się nie najesz, w misję nie ubierzesz,
  Powołanie cię na pewno do Chorwacji nie zabierze
  Ale wiem już teraz, wszyscy o tym wiecie,
  jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno drogi belfrze, nie w oświecie.
  Tylko obietnice i frazesy tanie.
  A jak przyjdzie co do czego , świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nauczyciele już przegrali. Dziś egzaminy , idą święta, ferie… mogą zatem strajkować do matur ( licea) i nikogo to już nie będzie obchodzić … podstawówki nawet do końca roku. Za miesiąc nie dostaną wypłaty. ZNP przewidział jakiś sposób wsparcia członków? Matek samotnie wychowujących dzieci czy małżeństw nauczycielskich ? Wątpię. Tak właśnie rząd ograł strajkujących. Wziął ich głodem. Problemem jest to, że edukacja nadal leży.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb logo 1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb logoprzedszkola
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»