W Kaliszu pojawiają się nowe możliwości dla dzieci i młodzieży. Od października rusza innowacyjna Szkoła Przedsiębiorczości “SMART CLUB”.

Article smartclub fb cover 4

Prawie każdy rodzic marzy o tym, by jego dziecko, gdy dorośnie, odważnie sięgało po marzenia i z sukcesem realizowało swoje cele. Nigdy się nie poddawało, znało swoją wartość i swoje możliwości. Wiedziało czego chce i żyło w zgodzie ze sobą i innymi, umiało współpracować i komunikować swoje potrzeby.

Rodzice często pragną, by ich dzieci w przyszłości potrafiły myśleć długofalowo, miały dobrze zarysowany plan na życie i realizowały go – skutecznie, wytrwale i z entuzjazmem. Potrafiły nie tylko zarabiać pieniądze, ale tak nimi zarządzać, by ich nie stracić. Znały się na budżetowaniu, inwestowaniu i pomnażaniu finansów. Chcemy aby dzieci wiedziały, że porażki są nieuniknione, trzeba z nich tylko wyciągać odpowiednie wnioski, aby problemy traktowały jak wyzwanie do pokonania.

Rodzice pragną by ich dzieci radziły sobie w życiu – by były przedsiębiorcze.

Pragnąc tego dla nich, nie sposób jako rodzic nie zadać sobie pytania – jak pomóc dzieciom stać się takimi ludźmi? Jak wesprzeć je w rozwoju, by poradziły sobie świetnie w przyszłości?

Choć często wydaje nam się, że bardzo wiele zależy od czynników zewnętrznych, na które nie mamy wpływu, to jednak niezupełnie tak jest. Trudno osiągnąć sukces siedząc z założonymi rękami i czekając na lepsze czasy. Trudno osiągnąć sukces, gdy nie wierzy się we własną sprawczość i nie bierze odpowiedzialności za swoje życie, gdy nie umie się rozmawiać z innymi, gdy poddaje się zbyt szybko, gdy ulega się presji i oczekiwaniom innych, nie pytając o własne cele.

Każdego dnia mamy wpływ na naszą rzeczywistość, na nasze postawy i myślenie. Ludzi, którzy budują spełnione życie, którzy odnoszą sukcesy cechuje jedna z kluczowych cech – oni są przedsiębiorczy. Mają aktywną postawę i szukają rozwiązań tam, gdzie inni ich nie dostrzegają, gdzie inni rezygnują lub nie wierzą, że im się uda. Przedsiębiorczy ludzie są wytrwali, konsekwentni i potrafią współpracować. Znają się na finansach, bo wiedzą, że pieniądze pomagają im osiągać wyznaczane cele. Umieją marzyć i realizują swoje marzenia.

Nasze dzieci dziś dorastają pod naszymi skrzydłami, a pewnego dnia wkroczą w dorosłe życie. Chcąc wspierać je w stawaniu się dojrzałymi ludźmi, którzy będą potrafili budować najlepszą przyszłość, już teraz warto uczyć je przedsiębiorczości.

Przedsiębiorczość zazwyczaj kojarzy się z zarządzaniem firmą, prowadzeniem biznesu czy skutecznym gospodarowaniem, jednak cechuje ją coś więcej.

Przedsiębiorczość jest postawą ukierunkowaną na rozwój, na szukanie nowych możliwości, dostrzeganie swoich szans, wytrwałe oczekiwanie na odpowiedni moment. Umiejętnością przygotowania się do swoich okazji i realizacji marzeń. Najlepszym wykorzystaniem możliwości.

Co ważne, przedsiębiorczość jest postawą, której można się nauczyć, którą można wykształcić już nawet u małych dzieci.

W związku z tym, jak to jest ważny temat, w Kaliszu, rusza pierwsza tego typu Szkoła Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży – „SMART CLUB”.
To innowacyjny projekt edukacyjny, który ma wyposażyć dzieci w praktyczne i niezbędne w XXI wieku umiejętności. Smart Club w tym względzie stawia na zarządzanie finansami, współpracę i budowanie relacji oraz wzbudzanie u dzieci wiary we własną sprawczość. Chce wyposażyć młodych ludzi w praktyczne umiejętności i przekonanie, że przed nimi wspaniałe szanse – do których trzeba się dobrze przygotować.

Zajęcia w szkole SMART CLUB prowadzą przedsiębiorcy, finansiści, psycholodzy i doświadczeni pedagodzy. Ludzie z entuzjazmem, sukcesami i pasją. Efektywni i skuteczni w działaniu, wyposażeni w misję niesienia młodym, którzy będą kształtować naszą przyszłość, tego co najlepsze.

SMART CLUB ma szeroki, spójny program budowania postawy przedsiębiorczej.

Od poznania siebie, swojej osobowości i możliwości, poprzez współpracę, budowanie relacji, inteligencję emocjonalną po praktyczne umiejętności jak planowanie, osiąganie celów czy radzenie sobie z porażką i opinią innych ludzi. W znaczącej części szkoła chce zadbać o umiejętność zarządzania finansami. Uczy więc prowadzenia budżetu, umiejętnego oszczędzania, tłumaczy czym jest inwestowanie, wyjaśnia sens usług bankowych. Pokazuje, że pieniądze nie są celem samym w sobie i nie chodzi o to, żeby dla nich żyć, ale że mogą być świetnym narzędziem do osiągania własnych celów i spełniania marzeń. Pieniądze umożliwiają bardzo dużo, więc warto myśleć o nich w większy sposób niż jak o pensji od miesiąca do miesiąca i spłacaniu kredytów.

Dzieci w SMART CLUBIE mają także szansę rozwijać swój charakter. Dowiadują się jak ważne w życiu są wartości. Poznają moc wytrwałości, konsekwencji i odwagi.

SMART CLUB chce, aby dzieciaki spojrzały na siebie z nowej perspektywy, aby wyfrunęły ze szkoły na skrzydłach własnych możliwości. Cykl spotkań pt. „Kim jestem?” prowadzą psycholodzy. Uczestnicy mają szansę pomyśleć i porozmawiać o swoich wartościach, indywidualnych predyspozycjach, odkryć swój temperament (w starszych grupach osobowość). Poczują siłę różnorodności i tego, że każdy jest potrzebny na świecie ze swoimi talentami.

SMART CLUB przypomina też o tym, że nie ma sukcesu w życiu prywatnym, ani w biznesie bez dobrych relacji. Dlatego w swoim programie stawia na wartość kontaktu z drugim człowiekiem, uczy komunikacji, współdziałania w grupie, budowania relacji opartych na szacunku i empatii, co dziś w czasach kontaktu przez smartfona, zdaje się potrzebować szczególnej uwagi.
Jednak to nie wszystko co ta szkoła ma do zaoferowania. Cały projekt, na który składa się 30 lekcji, zapowiada się naprawdę ekscytująco i daje młodym ludziom niezwykłą szansę. Zajęcia są przygotowane dla wszystkich grup wiekowych, z profesjonalną kadrą dla każdej grupy dziecięcej i młodzieżowej w wieku od 5 do 17 lat.
Ze względu na duże zainteresowanie tematyką ze strony osób dorosłych będą także prowadzone zajęcia dla „starszaków" – czyli dorosłych, którzy chcą w życiu czegoś więcej i lubią się rozwijać.

Szkoła kładzie bardzo duży nacisk na to, by zajęcia miały praktyczny charakter, by dzieci i młodzież uczyły się w klimacie świetnej zabawy, cennych dyskusji, nowoczesnych rozwiązań dydaktycznych, by zdobywały wiedzę od profesjonalistów – praktyków w sposób ciekawy i rozwijający. Program SMART CLUB – Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży opiera się m.in. na raporcie Fundacji Nesta i Oxford Martin School “Future of skills. Employment in 2030”, który określa umiejętności przydatne w przyszłości w większości zawodów.

Zajęcia startują już w październiku br. Będą się odbywać w cyklu roku szkolnego, popołudniami, raz w tygodniu.

„Jako doradca ds. zespołu i szkoleniowiec od lat wspieram ludzi w rozwoju osobistym i zawodowym. Kiedyś jeden z moich klientów w rozmowie o planach na przyszłość wyraził troskę o swoje dzieci, o to czy poradzą sobie w dorosłym życiu. Zaczęliśmy rozmawiać o tym, co jest ważne, by człowiek był w stanie budować spełnione życie, by był szczęśliwy i sprostał wyzwaniom, jakie postawi przed nim świat, by odważnie realizował marzenia, potrafił zarządzać pieniędzmi. Wtedy właśnie zrodził się pomysł uczenia dzieci i młodzieży tego, co jest niezbędne do udanego życia. Solidnego przygotowania ich na przyszłość.

Prace nad projektem trwały przeszło rok. Stworzyliśmy zespół kilkunastu fantastycznych trenerów, praktyków, którzy będą przekazywać dzieciom i młodzieży najcenniejsze lekcje.” – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska inicjatorka i organizatorka Szkoły Przedsiębiorczości dla Dzieci i Młodzieży SMART CLUB.

Zajęcia ruszają w październiku br. Już teraz można się zapisywać. Szczegóły o projekcie na www.smartclub.com.pl lub na Facebooku
www.facebook.com/SMART-CLUB

Kontakt:
mail: kontakt@smartclub.com.pl
Tel. 724 820 421

Przyszłość naszych dzieci, ale i nasza, zaczyna się właśnie dzisiaj!

Zobacz także
Thumb dsc09722a
Potrącenie rowerzysty na ul. Bankowej
Thumb dsc03609
Wszyscy maturzyści w Kaliszu sklasyfikowani. Zmn...
Thumb remont drogi osiedlowej targowisko dobrzec 2018 3
Budżet Obywatelski bez zadań drogowych


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb es logo
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb music store sluchawki
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb dentical logo
Msm icon 30
NZOZ Dentical
więcej»