Jest w Kaliszu taka szkoła, która wpisana jest w historię tego miasta i jednocześnie przoduje wśród najnowszych wyzwań edukacyjnych. To III LO im. Mikołaja Kopernika. Szkoła Dwojga Imion – Anny Jagiellonki i Mikołaja Kopernika – zaprosiła, w sobotę 14 kwietnia, w swoje progi, w ramach organizowanych Drzwi Otwartych. Przyszli: gimnazjaliści, uczniowie szkół podstawowych, ich rodzice. Byli także absolwenci, by choć na chwilę zajrzeć do zawsze swojej szkoły.

Article 20180414 091957
fot. III LO

Przyszłość spotkała się z przeszłością, bowiem Kopernik to szkoła, która buduje swoją przyszłość, umacnia wciąż rozwijającą się pozycję wśród szkół w mieście i Wielkopolsce – opierając się właśnie o przeszłość i tradycję. To dlatego przed głównym budynkiem szkoły stanął szpital polowy, w latach I wojny światowej mieścił się bowiem w budynku Jagiellonek właśnie szpital wojenny. Pokazały to fotografie znajdujące się przed budynkiem szkoły, a dopełniły zrekonstruowane przez stroje, rekwizyty wydarzenia sprzed stu lat. Rekonstrukcja nawiązywała też do kolejnej wojny – by podkreślić los pierwszego pokolenia Jagiellonek, pokolenia dwóch wojen. - Ta rekonstrukcja ma dla szkoły znaczenie symboliczne, gdyż znajdujemy się w jubileuszowym roku Stulecia Szkoły Dwojga Imion – mówi dyrektor III LO Anna Narewska.

-Ten rok jest dla naszej placówki szczególny, świętujemy bowiem niezwykłe urodziny szkoły – szkoły z bogatą tradycją, pełnią sukcesów naukowych, ale też pięknych spotkań i przyjaźni. Takie urodziny należy celebrować, stąd i dzisiejsze Drzwi Otwarte mają charakter związany z Jubileuszem Stulecia. Główne obchody odbędą się w październiku, już dzisiaj zapraszamy na szczególne dni – 12-14 października 2018. I sądzę, że to dobry moment by ogłosić, że Jubileusz Kopernika honorowym patronatem objęty został przez parę prezydencką – Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę i Jego małżonkę Agatę Kornhauser – Dudę oraz Prezydenta Miasta Kalisza pana Grzegorza Sapińskiego – mówi dyrektor Narewska.

Kopernik to tradycja, która stanowi doskonały fundament dla przyszłości. III LO to również szkoła, w której stawia się na przyszłość. To dlatego tuż za odtworzonym szpitalem otwierały się drzwi do szkoły nowoczesnej, ambitnej, atrakcyjnej, rzetelnej i rozwijającej pasje. Odwiedzający w sobotę szkołę mogli więc zobaczyć doświadczenia w pracowni fizycznej i skosztować specjałów m.in. kuchni francuskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej. Rozwiązywać matematyczne szyfry i zanurzyć się w pełen wyobraźni świat humanistów. Zajrzeć w dziedziny biologii, medycyny i chemicznych reakcji. Wreszcie zobaczyć jak funkcjonują szkolne miniprzedsiębiorstwa, szkolna telewizja, a także znany i znakomity chór. Wszystko to, jak zawsze w Koperniku, z pasją i profesjonalizmem.

Jest w Kaliszu taka szkoła, która wie jak wykorzystać potencjał przeszłości by tworzyć świetną, solidną przyszłość.

Zobacz także
Thumb img 6769
Cicha koalicja Samorządnego z PiS-em? "Jest to d...
Thumb azbest 2
W powiecie kaliskim usunięto blisko 850 ton azbestu
Thumb 46121215 2064468030274947 294083458798452736 na
Zatrzymał się na latarni. Za kierownicą 18-latek

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120