Pierwszego dnia wakacji w Młodzieżowym Domu Kultury było już gwarno od samego rana – rozpoczęły się Półkolonie MDK. Wzięło w nich udział 37 dzieci z Kalisza w wieku od 6 do 12 lat.

Article czo%c5%82o
fot. MDK

Podczas dwutygodniowego wypoczynku półkoloniści uczestniczyli w zajęciach tanecznych, sportowych i plastycznych. Przeprowadzone zostały także warsztaty języka migowego w ramach projektu „Migające szkoły. Migające przedszkola”. Odbyła się całodniowa wycieczka do Wrocławia, gdzie odwiedziliśmy niezwykłe miejsce – HYDROPOLIS. Dzieci były także z wizytą w Straży Miejskiej w Kaliszu, w Muzeum Przemysłu w Opatówku, na Zawodziu i na Przystani Kalisz. Kiedy pogoda nie sprzyjała atrakcją było kino, park trampolin i ścianka wspinaczkowa.

W wakacje także nie pustoszeje sala baletowa MDK. Tancerze, nareszcie wolni od obowiązków szkolnych, całą swoją energię poświęcają na przygotowanie się do udziału w międzynarodowym artystycznym obozie młodzieżowym, na który zostaliśmy zaproszeni do Hamm. Ale to dopiero w sierpniu.

A już od niedzieli – 15 lipca to my będziemy gościć przyjaciół z Niemiec. Młodzieżowy Dom Kultury z Kalisza wraz z Jugencentrum w Hamm Rhynern wspólnie realizują projekt „Sztuka łamie bariery”. 30 osobowa grupa wychowanków i nauczycieli obu placówek przez 5 dni będzie razem się bawić, zwiedzać, uczyć, poznawać swoje zwyczaje, kulturę, język. Bazą będzie oczywiście MDK, ale „nocki” spędzimy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 2 przy Kordeckiego.

Zobacz także
Thumb widok ok
Wirtualny spacer z Piotrem Sobolewskim
Thumb 41046533 1036244089882800 2580547927759912960 n
Lista kandydatów do Rady Miasta Kalisza KWW Wszy...
Thumb dsc 9203
Rekordowy Business Mix Calisia.pl i Inkubatora
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120