Pierwszego dnia wakacji w Młodzieżowym Domu Kultury było już gwarno od samego rana – rozpoczęły się Półkolonie MDK. Wzięło w nich udział 37 dzieci z Kalisza w wieku od 6 do 12 lat.

Article czo%c5%82o
fot. MDK

Podczas dwutygodniowego wypoczynku półkoloniści uczestniczyli w zajęciach tanecznych, sportowych i plastycznych. Przeprowadzone zostały także warsztaty języka migowego w ramach projektu „Migające szkoły. Migające przedszkola”. Odbyła się całodniowa wycieczka do Wrocławia, gdzie odwiedziliśmy niezwykłe miejsce – HYDROPOLIS. Dzieci były także z wizytą w Straży Miejskiej w Kaliszu, w Muzeum Przemysłu w Opatówku, na Zawodziu i na Przystani Kalisz. Kiedy pogoda nie sprzyjała atrakcją było kino, park trampolin i ścianka wspinaczkowa.

W wakacje także nie pustoszeje sala baletowa MDK. Tancerze, nareszcie wolni od obowiązków szkolnych, całą swoją energię poświęcają na przygotowanie się do udziału w międzynarodowym artystycznym obozie młodzieżowym, na który zostaliśmy zaproszeni do Hamm. Ale to dopiero w sierpniu.

A już od niedzieli – 15 lipca to my będziemy gościć przyjaciół z Niemiec. Młodzieżowy Dom Kultury z Kalisza wraz z Jugencentrum w Hamm Rhynern wspólnie realizują projekt „Sztuka łamie bariery”. 30 osobowa grupa wychowanków i nauczycieli obu placówek przez 5 dni będzie razem się bawić, zwiedzać, uczyć, poznawać swoje zwyczaje, kulturę, język. Bazą będzie oczywiście MDK, ale „nocki” spędzimy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 2 przy Kordeckiego.

Zobacz także
Thumb arek
Zgwałcone i upokorzone
Thumb 001 620x489
Skarpety, zabawki i śmieci - tym palą kaliszanie!
Thumb img 7254
Młodzi kaliszanie wiedzą jak zadbać o biały uśmi...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120