Propozycję dla kaliszan na okres wakacji ma również Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu.

Article 180712 baner wakacje   kopia

Codziennie w lipcu i sierpniu w Filii nr 7 będą organizowane warsztaty i konkursy, maratony czytania, kalambury i gry. Filia nr 9 również codziennie zaprasza na gry planszowe, a 16 lipca i 10 sierpnia na prelekcję dla miłośników dwóch kółek. We wtorki od 11.00 warto zajrzeć do Filii nr 5, w środy – do Filii nr 1, a w czwartki trzeba zdecydować, w której z tych dwóch bibliotek spędzić czas. Tych, którzy lubią przebywać w bibliotece poza godzinami otwarcia, Biblioteka Główna zaprasza od 16.00 do 20.00. na czwartki z planszówkami, w których tajniki wprowadzą członkowie Stowarzyszenia Klub Fantastyki Arkham.

Program

Biblioteka Główna
W każdy czwartek od godz. 16.00 w czytelni Biblioteki Głównej – otwarte spotkania dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Arkhamowe czwartki z planszówkami”, przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Klub Fantastyki Arkham”.

Filia nr 1
„W świecie wyobraźni” – środy i czwartki w sierpniu, w godzinach 11.00 – 13.30 (w ofercie dla dzieci: głośne czytanie, gry planszowe, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów i łamigłówek, kolorowanie oraz tworzenie zakładek do książek)

Filia nr 4
13 sierpnia – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Dialogi Literackie”

Filia nr 5
Zajęcia w oddziale dziecięcym we wtorki i czwartki, w godzinach 11.00-13.00 (kolorowanie postaci z bajek, wykonywanie zakładek do książek)

Filia nr 7
Zajęcia, warsztaty, konkursy, np. wspólne układanie krzyżówek z tytułów książek, nazwisk autorów czy bohaterów literackich oraz godzinny maraton czytania, kalambury literackie, gry planszowe (codziennie w godzinach otwarcia biblioteki)

Filia nr 9

„Planszówka na każdy dzień” – gry dla chętnych dostępne każdego dnia w godzinach otwarcia biblioteki

„Rowerowe lato” – prelekcja dla młodzieży przygotowana przez Karola Pietrzaka, członka kaliskiego Klubu Turystyki Kolarskiej „Cyklista” – 16 lipca i 10 sierpnia, godz. 11.00

Zobacz także
Thumb img 6236
"Mieszkanie Plus" i "Czyste powietrze" - Od przy...
Thumb czolo
Wręczono stypendia im. Jana Pawła II [Zdjęcia, l...
Thumb dsc 9203
Rekordowy Business Mix Calisia.pl i Inkubatora
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120