Walczyli w młodzieżowej olimpiadzie. Są medale.

2018-06-06 12:45:00 Karina Zachara

Kaliscy pięściarze z sukcesami rywalizowali w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie olimpijskim. Z rozegranych w Koninie zawodów przywieźli pięć krążków.

Znakomicie spisali się reprezentanci KS Ziętek Team, którzy udali się do Konina silną, jedenastoosobową ekipą, a wcześniej pomyślnie przeszli eliminacje na szczeblu wojewódzkim. W olimpijskich zmaganiach wywalczyli cztery krążki. Brązowe, w kategorii 50 kg, zdobyły Julia Kabzińska i Wiktoria Kabzińska. – Obie kuzynki były bardzo blisko finału, zwłaszcza Julia, która według trenerów obserwujących walkę była lepsza od rywalki – mówi trener Mariusz Ziętek. Na trzecim stopniu podium, w kategorii 75 kg, stanęła też Julia Durkiewicz. W tej samej kategorii wagowej, tyle że wśród mężczyzn, trzecie miejsce zajął Sebastian Kusz. Swoje walki na młodzieżowej olimpiadzie stoczyli też Zuzanna Nowakowska (kat.54kg, miejsca 5.-8.), Gabriela Werner (kat.70 kg, 5.-8.), Natalia Chudaś (kat.80 kg, 5.-8.), Damian Gawłowski (kat. 50 kg, 5.-8.), Adrian Sęderecki, Karol Matysiak (obaj kat.57kg., 9.-16.) i Norbert Kusz (kat. 70 kg, 5.-8.).

W klasyfikacji klubowej KS Ziętek Team, z dorobkiem 47 punktów, zajął wysokie trzecie miejsce. – Świetna postawa naszych podopiecznych sprawiła, że zostaliśmy tak wysoko sklasyfikowani wśród dużo większych klubów z całej Polski – podsumowuje z zadowoleniem Mariusz Ziętek.

Z brązowym krążkiem wróciła też z Konina zawodniczka sekcji bokserskiej Kaliskiego Klubu Sportowego Marika Bigosińska. Podopieczna Dariusza Kisiela i Adama Balskiego w ćwierćfinale kategorii wagowej do 48 kg pewnie poradziła sobie z Mirelą Głowińską, reprezentującą Red Fighters Jelenia Góra. Do walki półfinałowej, z Alexas Kubicki (GUKS Carbo Gliwice) nie przystąpiła, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Nieźle udział w turnieju rozpoczął też Sebastian Bergandy z KKS-u (kat. 80 kg). W 1/8 finału, już w pierwszej rundzie, pokonał on przez RSC reprezentanta Gwardii Wrocław Alexa Sarbę. Niestety
w ćwierćfinale uległ na punkty Jakubowi Straszewskiemu z KB Champion Włocławek i ostatecznie sklasyfikowany został na miejscach 5.-8.

Jedyny z reprezentantów Prosny Kalisz, Dominik Jurdziński, walczący w kategorii do 48 kg, zakończył rywalizację na 1/8 finału. Po przegranej na punkty z Michałem Kaczmarkiem (UKS Włókiennik Łódź) zajął ostatecznie lokaty 9.-16.