Dziś na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzona zostanie akcja pn. „Dzień Odblasków”, która ma na celu zachęcić jak największą liczbę niechronionych użytkowników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

Article 315 195918
fot. KMP Kalisz

Do akcji zaplanowanej na dzień 6 grudnia br. przyłączą się również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu , którzy podczas pełnionej służby rozdawać będą odblaski głównie pieszym i rowerzystom.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy czy rowerzysta ubrany w ciemne ubrania, bez odblasku, widziany jest przez kierowcę z odległości około 40 metrów, a przy złych warunkach atmosferycznych ta odległość zmniejsza się nawet do kilku metrów. Natomiast osoba mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry dają kierowcy więcej czasu na odpowiednią reakcje, pozwalając bezpiecznie ominąć pieszego, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować komuś życie.

Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w czasie przechodzenia przez oświetlone przejście dla pieszych, osoba jest bardziej widoczna posiadając odblask.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Bartosz Przegienda leci na Mistrzostwa Świata w ...
Thumb multi.00 09 39 01.still006
Piknik w salonie Dacia z Piotrem Pręgowskim [Wyw...
Thumb 315 220418 g czo%c5%82o
Rozpoznajesz mężczyznę z portretu pamięciowego? ...

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Miasto powinno przekazać odblaski do wszystkich szkół na terenie Kalisza . Każdy uczeń od podstawówki do ponadgimnazjalej powinien otrzymać odblask.

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Odblaski potrzebne są pieszym w każdym wieku. Większość z nich nawet sobie nie wyobraża jak są niewidoczni po zmroku. Dotyczy to również oświetlonych ulic.
    Samochody jadące z przeciwnej strony dodatkowo pogarszają sytuację. Piesi, rowerzyści zadbajcie o swoje bezpieczeństwo. Żyje się tylko raz.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120