godz. 22:50 Spływające z obwodów wyniki pokazują tendencję, w której przewagę zyskuje Krystian Kinastowski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poparcie dla bezpartyjengo kandydata wynosi około 65 proc. głosów. Kinastowski już przyjął telefoniczne gratulacje od Dariusza Grodzińskiego. Zaczyna się świętowanie zwycięstwa w zespole KW Samorządny i Wszystko Zgodnie dla Kalisza.

Article 45329418 270275630297673 1776401003361337344 n

Krystian Kinastowski udzielił wywiadu, w którym powiedział, że czeka jeszcze na oficjalne wyniki, ale już się cieszy i myśli, żeby zabrać się do pracy.

Dariusz Grodziński złożył gratulacje kontrkandydatowi i też zabiera się do pracy. Zdeklarował, że w grupie 11 radnych wiedzą co mają robić i wezmą się ostro do pracy, gdyż program Odnowa Kalisza jest bardzo ważny dla mieszkańców Kalisza, nawet jak nie będzie prezydentem. Na razie za wcześnie, aby rozmawiać o jakiejś współpracy – dodał.

Więcej informacji na FB Calisia.pl


godz. 21:00
Wybiła godzina 21:00. Lokale wyborcze już zamknięte, ostatnie karty wrzucone do urn. Głosowanie przebiegało spokojnie, bez incydentów. Teraz czas na liczenie głosów. Wyniki poznamy prawdopodobnie już dziś, przed północą.

Po dwóch tygodniach, w drugiej turze wyborów w Kaliszu mieszkańcy znów przystąpili do głosowania i wskazali kandydata, który obejmie fotel prezydenta w naszym mieście. Kto nim będzie? Jakie nastroje panują w komitetach wyborczych?

W drugiej turze znaleźli się Dariusz Grodziński, kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz Krystian Kinastowski – KW Samorządny i Wszystko Zgodnie dla Kalisza. W pierwszej turze zdecydowanym liderem był Krystian Kinastowski z liczbą głosów – 8931 głosów. Dariusz Grodziński miał ich 8350.

W Komitecie Koalicji Obywatelskiej panują dobre nastroje, pozytywne napięcie i wyczekiwanie na oficjalne wyniki wyborów. Dariusz Grodziński podkreśla, że z pokorą przyjmie każdy rezultat.

- Nastroje są pełne nadziei ponieważ walczyliśmy z przekonaniem o zwycięstwie – mówi Dariusz Grodziński. - To co powtarzam cały czas, to że przyjmiemy z pokorą każdy werdykt i ta pokora będzie potrzebna kiedy on się okaże korzystny dla konkurenta, a szczególnie więcej kiedy się okaże, że mi się udało w tych wyborach zwyciężyć. Bardzo mi na tym zależy, jestem z tym miastem związany. Samorząd to jest coś, co kocham i jest moją wielką pasją. Wiem co i dlaczego chciałbym zrobić stąd stan takiego pozytywnego napięcia.

W Komitecie Krystiana Kinastowskiego również panuje nastrój spokojnego wyczekiwania. Wraz z kandydatem ubiegającym się o najważniejszy urząd w mieście zgromadzili się nowi radni KW Samorządny i Wszystko Zgodnie dla Kalisza oraz sympatycy.

- Nastroje są dobre. Mamy wrażenie dobrze przepracowanej drugiej tury, ale również pierwszej dlatego uważam, że ten kapitał udało się zbudować. Czekamy spokojnie na wyniki – mówi Krystian Kinastowski. – Gdybyśmy mieli kierować się ocenami, które spotkaliśmy w trakcie spotkań bezpośrednich to powinno być dobrze. Po pierwszej turze też było takie odczucie, że jest to poparcie. Czujemy to każdego dnia. Spokojnie i z pokorą czekamy na oficjalne wyniki.

Tym razem wyniki wyborów poznamy znacznie szybciej. Będą znane oficjalnie prawdopodobnie jeszcze dziś, późnym wieczorem.


Frekwencja na godzinę 17:00 w Kaliszu wyniosła 33,62 proc. W Wielkopolsce nieco wyższa – 37,43 proc. W całym kraju frekwencja wynosi 38,73 proc. Głosowanie odbywało się bez incydentów.

Mycielin – 45,39%
Koźminek – 35,97%
Ostrzeszów – 41,23%
Sieroszewice – 35,38%

Zobacz także
Thumb 1.2  1
Wyjątkowy koncert w Opatówku
Thumb img 7915
Kalisz stolicą światowego jazzu!
Thumb wigilia 2018
Bohaterowie "Wigilii na kaliskim rynku"

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120