Zapraszamy 17 sierpnia do Ośrodka Kultury “Wieża Ciśnień” w Kaliszu na na wernisaż wystawy “Inne Historie”, o godzinie 18:00.

Article plakat inne historie 01

“Inne Historie” to wystawa 22 artystów amatorów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku “Calisia” i nie tylko. Artyści zaprezentują przede wszystkim prace malowane farbami olejnymi, akrylowymi i akwarelowymi. Wystawę wzbogacą również prace rysunkowe i haftowane. Wystawa stanowi ciekawą opowieść o poszukiwaniu i tworzeniu, najczęściej z pasji. To odważne wejście w przestrzeń procesu twórczego, próbowania czegoś nowego i innego, często nie związanego z pracą zawodową.

Sztuka nieprofesjonalna to naprawdę " Inna historia ".

To niezręczne i nieprecyzyjne określenie twórczej aktywności człowieka.

Z założenia nieprofesjonalny twórca stawiany jest na drugim gorszym miejscu w bardzo współcześnie skomplikowanym świecie sztuk plastycznych.

Może warto zastanowić się nad pytaniem , czy ukończenie Akademii Sztuk Pięknych gwarantuje " bycie artystą" ?

Dziecko postrzega świat poprzez naturalne pokłady intuicji i własnej wrażliwości.

To właśnie w uniwersalnym języku plastyki bardzo otwarcie przekazuje dobre i gorsze doświadczanie świata , osobisty stosunek do otaczających go zjawisk.

Kształt i kolor to środki , które z godnością i swobodą pozwalają każdemu człowiekowi wyrażać jego najbardziej osobiste emocje .

Talent , te szczególne predyspozycje do twórczego rozwoju niezauważone lub zbagatelizowane przestają mieć znaczenie.

Ukierunkowane profesjonalne kształcenie nie zawsze wyzwala w utalentowanym człowieku to “coś” pozwalające czuć się twórcą niezależnym od czasu i miejsca.

Twórczy umysł potrzebuje kontaktu ze sztuką na różnych poziomach i w różnych jej dziedzinach .

Odbiorca także wyzwala własną kreatywność podejmując próbę odczytania przekazu zakodowanego w kształtach , układzie kompozycji i barwnym klimacie.

Trzeba cenić takie prezentacje , jaką jest “Inna historia” , ponieważ to przeżycie i spotkanie osób o różnych profesjach .

Połączyła je pasja wyrażania własnych emocji w formie i kolorze poprzez różne techniczne rozwiązania.

Każdy twórca tej “Innej historii” znaczy własną przestrzeń od przeżycia poprzez inspiracje , zamysł twórczy , aż po realizację.

Rozwiązania techniczne: akryl , pastel , haft świadczą o świadomym wyborze takich , które najlepiej utrwalą zamierzony przekaz.

Konfrontowanie własnych umiejętności podczas kopiowania dyscyplinuje i rozwija zdolności budowania koloru w jego wartości i jakości.

Najważniejszą w tej “Innej historii” jest pasja z jaką każdy z uczestników tej prezentacji buduje i rozwija własne twórcze doświadczenie.

Z uznaniem i szacunkiem dr Elżbieta Szwarc -Jarosik

Zobacz także
Thumb 019c
Młodzież z Diecezji Kaliskiej w Panamie
Thumb article 315 237712
Podsumowanie akcji NURD - blisko 300 wykroczeń p...
Thumb 11 garnek kalisz
Od Kalisii do Kalisza. Skarby doliny Prosny - za...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»
Bico australia 20131216 146n120