Zapraszamy 17 sierpnia do Ośrodka Kultury “Wieża Ciśnień” w Kaliszu na na wernisaż wystawy “Inne Historie”, o godzinie 18:00.

Article plakat inne historie 01

“Inne Historie” to wystawa 22 artystów amatorów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku “Calisia” i nie tylko. Artyści zaprezentują przede wszystkim prace malowane farbami olejnymi, akrylowymi i akwarelowymi. Wystawę wzbogacą również prace rysunkowe i haftowane. Wystawa stanowi ciekawą opowieść o poszukiwaniu i tworzeniu, najczęściej z pasji. To odważne wejście w przestrzeń procesu twórczego, próbowania czegoś nowego i innego, często nie związanego z pracą zawodową.

Sztuka nieprofesjonalna to naprawdę " Inna historia ".

To niezręczne i nieprecyzyjne określenie twórczej aktywności człowieka.

Z założenia nieprofesjonalny twórca stawiany jest na drugim gorszym miejscu w bardzo współcześnie skomplikowanym świecie sztuk plastycznych.

Może warto zastanowić się nad pytaniem , czy ukończenie Akademii Sztuk Pięknych gwarantuje " bycie artystą" ?

Dziecko postrzega świat poprzez naturalne pokłady intuicji i własnej wrażliwości.

To właśnie w uniwersalnym języku plastyki bardzo otwarcie przekazuje dobre i gorsze doświadczanie świata , osobisty stosunek do otaczających go zjawisk.

Kształt i kolor to środki , które z godnością i swobodą pozwalają każdemu człowiekowi wyrażać jego najbardziej osobiste emocje .

Talent , te szczególne predyspozycje do twórczego rozwoju niezauważone lub zbagatelizowane przestają mieć znaczenie.

Ukierunkowane profesjonalne kształcenie nie zawsze wyzwala w utalentowanym człowieku to “coś” pozwalające czuć się twórcą niezależnym od czasu i miejsca.

Twórczy umysł potrzebuje kontaktu ze sztuką na różnych poziomach i w różnych jej dziedzinach .

Odbiorca także wyzwala własną kreatywność podejmując próbę odczytania przekazu zakodowanego w kształtach , układzie kompozycji i barwnym klimacie.

Trzeba cenić takie prezentacje , jaką jest “Inna historia” , ponieważ to przeżycie i spotkanie osób o różnych profesjach .

Połączyła je pasja wyrażania własnych emocji w formie i kolorze poprzez różne techniczne rozwiązania.

Każdy twórca tej “Innej historii” znaczy własną przestrzeń od przeżycia poprzez inspiracje , zamysł twórczy , aż po realizację.

Rozwiązania techniczne: akryl , pastel , haft świadczą o świadomym wyborze takich , które najlepiej utrwalą zamierzony przekaz.

Konfrontowanie własnych umiejętności podczas kopiowania dyscyplinuje i rozwija zdolności budowania koloru w jego wartości i jakości.

Najważniejszą w tej “Innej historii” jest pasja z jaką każdy z uczestników tej prezentacji buduje i rozwija własne twórcze doświadczenie.

Z uznaniem i szacunkiem dr Elżbieta Szwarc -Jarosik

Zobacz także
Thumb img 8595
Huczne powitanie pielgrzymów w Kaliszu! Finał Pi...
Thumb czo%c5%82o 1
Vive lepsze w "Świętej wojnie" [Zdjęcia]
Thumb dsc 8321
Szczypiorno Cup - mecze o 5-8 miejsca [zdjęcia]
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120