13 kwietnia w Filharmonii Kaliskiej zagrał Romuald Szałek z własnymi kompozycjami i aranżacjami, w stylistyce muzyki pop i jazzu.

Article dsc 2757
fot. Fela

Jest muzykiem specjalizującym się w grze na fletach podłużnych, kompozytorem muzyki autorskiej, aranżerem.

Przez lata swojej działalności muzycznej stworzył własny styl, którego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Jego twórczość łączy w sobie elementy popu, klasyki, jazzu oraz muzyki rozrywkowej. Muzyka, którą tworzy i wykonuje, to instrumentalna muzyka obrazu, muzyka filmowa. Jego atutem wykonawczym jest nowoczesne, niekonwencjonalne wykorzystanie fletów podłużnych: umiejętność gry na dwóch fletach jednocześnie, równoczesna gra na dwóch fletach z wokalizą (w trzygłosie), gra na łączonych fletach podłużnych z poprzecznym, stosowanie nowatorskich technik wykonawczych w zakresie frazowania, artykulacji oraz brzmienia instrumentów.

Koncertował z sukcesami w kraju i za granicą (Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Bośnia i Hercegowina), brał udział w festiwalach ( „Festiwal Młodych Talentów” w Poznaniu – główna nagroda, „Rock pokoju” – w Warszawie – II miejsce), dokonał nagrań muzyki autorskiej na płytach oraz nagrań dla radia i telewizji. Od roku 2000 jako solista-instrumentalista komponuje, aranżuje utwory, realizuje projekty muzyczne, daje koncerty solowe i kameralne.

Zobacz także
Thumb basen zewnetrzny 2018 07 20 2
Baseny zewnętrzne z podgrzewaną wodą czekają w k...
Thumb img 9092
Radiowa Dwójka na Głównym Rynku w Kaliszu!
Thumb dsc09140
Piano Song zagrał na Głównym Rynku! [Zdjęcia]
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120