To interesująca książka, napisana lekkim stylem, pełna ciekawostek, poparta badaniami historycznymi, z wykorzystaniem fragmentów listów i kronik. Tematyka kontrowersyjna, przeznaczona raczej dla ludzi o mocnych nerwach. Losy zdrajców i ich czyny często bywały drastyczne, tak jak okrucieństwo niektórych władców wobec swoich poddanych.

Article kaliszczyta

Postaci opisanych w tej publikacji jest naprawdę dużo, choć ta lista z pewnością zaskoczy niejednego czytelnika. Autor stara się podejść obiektywnie do ich roli w dziejach Polski, ale nie da się ukryć, że musiały być powody, skoro pojawili się w książce, której tytuł brzmi: “Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL”.
Sławomir Koper zwraca przede wszystkim uwagę na kontekst wydarzeń i intencje, które kierowały bohaterów do pewnych czynów. Do dnia dzisiejszego dla wielu historyków ocena niektórych postaci nie jest jasna. Jak wiadomo nie wszyscy kronikarze opisywali też dzieje w sposób obiektywny. Byli i tacy, którzy nie unikali osobistych sądów oraz niesprawdzonych źródeł, jak chociażby zwycięskie walki naszych przodków z Juliuszem Cezarem.
Autor wziął na warsztat między innymi takie postacie jak: Bolesław Śmiały, św. Stanisław, Bolesław Krzywousty, Bohdan Chmielnicki, Bogusław Radziwiłł, Szczęsny Potocki, Jakub Szela, Feliks Dzierżyński, czy Wanda Wasilewska.
To tylko niewielka część osób, których dzieje opisał Sławomir Koper. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się co, kto, kiedy i komu zrobił, zachęcamy do lektury oraz odwiedzenia biblioteki.

Przypominamy, że wystarczy posiadać jedną kartę elektroniczną, która daje możliwość korzystania ze wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. Poszukiwane książki możemy wyszukać w katalogu elektronicznym na stronie www.mbp.kalisz.pl i zarezerwować je dla siebie w dowolnej placówce. To naprawdę wygodne i proste.
Warto czytać!

Zobacz także
Thumb dsc02213
Andrzej Grzyb z poparciem prezesa PSL. "Jeżeli n...
Thumb f
Dzień Profilaktyki Raka Piersi – kaliskie „Amazo...
Thumb img 20190518 171007
Międzynarodowe zwycięstwo w Ricany!

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
więcej»