Około 80 osób znajdzie zatrudnienie w najnowszej inwestycji planowanej przez grupę kapitałową Tabak, czyli Auto Porcie Calisia. Najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce będzie mieścił się w Strefie Gospodarczej Dobrzec – Zachód, a planowany koszt inwestycji wynosi około 30 milionów złotych.

Article 3
źródło: grupa kapitałowa Tabak

- Nasza grupa kapitałowa Tabak postanowiła zainwestować w Auto Port – mówi Hieronim Strapagiel, Tabak Grupa – Na naszym terenie jest bardzo duży problem żeby zaparkować TIR-a, chociażby na odbicie według regulaminu tachografu. Te samochody się poniewierają. Dlatego wpadliśmy na pomysł wybudowania Auto Portu.

W Auto Porcie Calisia, który powstanie przy ulicy Inwestorskiej (między fabryką Raben, a Meyer Tools) na powierzchni trzech hektarów znajdzie się restauracja dla kierowców, punkt ładowania samochodów elektrycznych, hotel, sklep, łaźnie, pralnie, stacja benzynowa, a także sześć myjni dla samochodów ciężarowych oraz dwie dla cystern. Będzie tam z prawdziwego zdarzenia wulkanizacja dla samochodów ciężarowych, naprawa plandek, tachografy, CB radia i inne rzeczy potrzebne z dziedziny transportu ciężkiego. Oprócz tego będą nowoczesne myjnie amerykańskie laserowe dla samochodów osobowych, których w Kaliszu jeszcze nie ma. W Auto Porcie ma się znajdować 200 miejsc parkingowych dla TIR-ów.

Konstrukcja będzie naszpikowana najnowocześniejszymi urządzeniami, m.in. odzyskującymi wodę deszczową, czy też monitoringu.

Skąd się wziął taki pomysł? – Na zachodzie są autohofy, w Stanach Zjednoczonych też są takie rzeczy. Są takie przerwy, że kierowca musi odpocząć 48 godzin jednak wtedy nie może spać w samochodzie i musi spać w hotelu. Dlatego też w tej inwestycji wybudowany zostanie hotel jako jeden wielki kompleks – mówi Hieronim Strapagiel – Jesteśmy na etapie projektowania. Chcielibyśmy rozpocząć budowę 1 maja. Ze względu na dużą ilość urządzeń nowoczesnych i drogich, cały czas prowadzimy rozmowy. Jednak planujemy, że prace potrwają około roku – dodaje.

Nazwa w nie jest przypadkowa – Nazwiemy to Auto Port Calisia ponieważ chcemy, aby kojarzyło się to z naszym miastem. Podkreślimy nazwą lokalizację oraz tradycję. Kierowcy w całej Europie będą wiedzieć gdzie to jest. Miasto będzie mogło się poszczycić tą inwestycją – podkreśla Hieronim Strapagiel.

Z Auto Portu Calisia będą mogły korzystać różnego rodzaju pojazdy jednak nacisk będzie położony na samochody typu TIR. W drugiej fazie inwestycji ma powstać parking dla samochodów niebezpiecznych. Miasto obiecało wybudowanie drogi dojazdowej – Po wykonaniu tej drogi jesteśmy po rozmowach o wykupieniu następnego terenu, gdzie będzie umieszczony na specjalnych zasadach parking dla samochodów niebezpiecznych. Nie ma takiego parkingu nigdzie w okolicy, choć jest to obowiązek danych miast – mówi nam Hieronim Strapagiel.

Projektantem tego przedsięwzięcia jest firma Interior Art Marcin Kolański z Kalisza.

Zobacz także
Thumb 315 226945
Projekt EDWARD na kaliskich drogach
Thumb img 6236
"Mieszkanie Plus" i "Czyste powietrze" - Od przy...
Thumb 42140300 498039813939720 5400947342092271616 n
130 nowych drzew przy ul. Inwestorskiej

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120