95 uczniów z 13 szkół średnich z terenu miasta oraz powiatu kaliskiego przystąpiło do II etapu eliminacji, w ramach II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,NIE dla SMOGU”.

Article czolo
źródło: kalisz.pl fot. Tomasz Staszczyk

W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, w czwartek 10 stycznia punktualnie o godz. 10:00, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu, który składał się z 20 pytań wielokrotnego wyboru. Następnie udzielali pisemnej odpowiedzi na jedno z trzech pytań otwartych. Najczęściej wybieranym tematem był smog oraz podejmowanie interwencji wobec osób nieletnich.

- Tego typu przedsięwzięcia mają rozwijać waszą postawę prospołeczną i proekologiczną – mówił przed rozpoczęciem zmagań wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, który wraz z wiceprezydentem Mateuszem Podsadnym reprezentował władze samorządowe miasta. – W imieniu prezydenta Kalisza życzę wam finału olimpiady.

Oficjalne ogłoszenie wyników II tury zmagań nastąpi po 17 stycznia. Uczestnicy Olimpiady zakwalifikowani do III etapu zobowiązani są do dostarczenia autorskiego projektu wraz z prezentacją multimedialną do właściwiej terytorialnie straży miejskiej lub gminnej. Zwycięzcę poznamy podczas uroczystego finału Olimpiady, który odbędzie się 28 marca 2019 roku, w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej. Na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody i upominki.

Głównymi organizatorami II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pt.: „NIE dla SMOGU!”, są Straż Miejska Miasta Poznania oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu. Partnerami i jednocześnie współorganizatorami zmagań są: Straż Miejska Miasta Kalisza, Straż Miejska w Śremie, Straż Gminna w Czerwonaku, Straż Miejska w Swarzędzu, Straż Miejska w Murowanej Goślinie, Straż Miejska we Wrześni oraz Straż Miejska w Gostyniu.

Zobacz także
Thumb img 2557
Sołtysi Powiatu Kaliskiego spotkali się w Liskowie
Thumb article policja
Wjechał na obwodnicę pod prąd. Doszło do kolizji...
Thumb 64383377 1081350542a
I Targi Motoryzacyjne Auto Centrum Lis
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb logo
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»