Wioślarze z medalami

2018-09-18 13:30:00 Karina Zachara

Magdalena Sochocka i Wiktoria Aleksandrowicz z Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego zostały w sobotę wicemistrzyniami kraju w dwójce podwójnej juniorek. Po srebro sięgnęły podczas rozegranych w Płocku XMistrzostw Polski w Sprincie Wioślarskim, którym towarzyszyłXXXV Memoriał Juliusza Kaweckiego.

W walce o medale podopieczne trenera Pawła Rakowskiego pokonały dystans 500 metrów w czasie 1:27.98, wyprzedzając po pasjonującej walce osadę MKS-u Dwójka Warszawao niespełna sekundę. Mistrzyniami Polski zostały wioślarki AZS AWF Warszawa.

Dwa razy na podium stawał również wychowanek KTW Jakub Aleksandrowicz, aktualnie wypożyczony do PTW Płock, który zdobył brązowe medale w dwójce bez sternika i w czwórce mężczyzn. Kaliskich akcentów było jednak podczas zawodów więcej. Już po raz piętnasty w Memoriale Juliusza Kaweckiego udany start zanotowali mastersi KTW, zajmując trzecie miejsce w wyścigu ósemek ze sternikiem. Osada popłynęła w składzie:Lech Burchard, Ryszard Wlazły, Paweł Rakowski, Józef Tokarski, Kazimierz Nowak, Andrzej Barczewski, Mirosław Świebocki, Włodzimierz Janaczyk oraz wypożyczony z Torunia sternik Bartosz Komakowski.