W ubiegły weekend do Kalisza zawitało dwóch przedstawicieli angielskiego klubu rugby Preston Grasshoppers RFC. Przyjechali oni na zaproszenie prezydenta Grzegorza Sapińskiego. Znaleźli się oni w składzie oficjalnej delegacji miast partnerskich z okazji święta miasta.

Article msgr photo for upload 1528543244809.jpg 1528543247045
fot. Paweł Olek

Mike Forshaw członek zarządu klubu Grasshoppers RFC i Malcolm Alden były prezydent klubu i trener rugby z ponad 30-letnim stażem sporą część swojego pobytu spędzili z przedstawicielami oraz zawodnikami Klubu Rugby Husaria Kalisz.

W Czwartek goście z Anglii mieli możliwość degustacji wódek i likierów w siedzibie firmy AWW Sp. z o.o. w Niedźwiadach.

W piątek przedstawiciele kaliskiej Husarii oprócz zwiedzania wieży ratuszowej i rezerwatu archeologicznego na Zawodziu pokazali gościom także muzeum im. Osiakowskich, które bardzo im się podobało. Podczas zwiedzania było dużo czasu na wspólne poznanie się i wymianę doświadczeń związanych z prowadzeniem klubu rugby w Kaliszu i w Preston. Wieczorem goście uczestniczyli w uroczystej sesji Rady Miasta oraz bankiecie.

Sobota stała wyłącznie pod znakiem rugby. O godzinie 11.00 trener Malcolm Alden poprowadził półtorej godzinną sesję treningową dla seniorów, na którą przyjechali także zawodnicy z zaprzyjaźnionych klubów z Wolsztyna, Śremu, Zduńskiej Woli i Jarocina. Następnie rozegrany został mecz towarzyski, którego drugą połowę, a także pomeczową odprawę trenera mieli okazję obserwować przedstawiciele władz miasta: prezydent Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Tomasz Rogoziński, wiceprezydent Pani Barbara Gmerek, przewodniczący Rady Miasta Andrzej Plichta oraz radna Małgorzata Zarzycka. Po meczu odbyła się tradycyjna trzecia połowa przy kiełbaskach z grilla i podpiwku oraz kwasie chlebowym zamiast piwa. Po południu trener Alden poprowadził trening kaliskim młodzikom, a wieczorem obaj przedstawiciele “Hoppersów” zostali zaproszeni do pubu na wspólne oglądanie meczu rugby Walia vs. Argentyna. Całe wieczorne spotkanie upłynęło na rozmowach i planach na przyszłość obu klubów.

- Poznaliśmy wspaniałych ludzi z wielkim doświadczeniem trenerskim i organizacyjnym. Dali nam mnóstwo wskazówek jak rozwijać nasz klub i dodatkowo cieszy nas to że oni sami zwrócili się do władz miasta po sobotnim meczu aby pogratulować pięknego obiektu ale też zwrócić uwagę na konieczność remontu budynku przy Majkowskim Wembley. Jestem pewien że to początek bardzo dobrej współpracy między naszymi klubami. Teraz musimy ocenić nasze możliwości, głównie finansowe, wyjazdu na turniej jubileuszowy 150-lecia klubu Grasshoppers RFC w przyszłym roku. Byłoby to wspaniałe doświadczenie oraz bardzo dobra promocja dla naszego miasta – powiedział sekretarz KR Husaria Kalisz Szczepan Zentel.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Lokalni bohaterowie w walce o wolną Polskę
Thumb czo%c5%82o
Kaliski PWSZ świętował 100-lecie odzyskania niep...
Thumb img 7170
Filharmonia Kaliska w wersji kameralnej. Efekty ...

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Degustacja wódek dla Sportowców, to pomyłka. Jaki przykład dla młodych zawodników. Kalisz walczy z alkoholizmem! Wystarczy przejść plantami w centrum! Pewnie producent z Niedźwiad rzucił kasą na wizytę!
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120