W czwartek, 17 grudnia 2015r. przedstawiciele naszej szkoły odwiedzili kaliskie Schronisko dla Zwierząt, aby przekazać dary zgromadzone w czasie świątecznego kiermaszu.- pisze Gimnazjum w Liskowie

Article img 7423 External article
fot. Gimnazjum w Liskowie

W schronisku znajduje się łącznie około 250 psów i około 20-30 kotów. Pracownicy , jak i wolontariusze dbają o zwierzaki, są one codziennie wyprowadzane, karmione oczywiście nie wszystkie L.

Przeciętny pies trafiając do schroniska nie wie, co się dzieje. Jest zdezorientowany i odizolowany od miejsc, które wcześniej znał i ludzi, z którymi dotychczas miał kontakt. Zostaje umieszczony w kojcu o wielkości 2×3 metry. Dzień psa w schronisku to ciągłe wyczekiwanie… na jedzenie, na spacer, na kontakt z człowiekiem, na chwilę uwagi, na adopcję… Niektóre z nich czekają już kilka lat.

Każdy dzień psa w schronisku to także słuchanie szczekania i wycia jego towarzyszy niedoli. Oraz wielka tęsknota… Jeśli będzie miał odrobinę szczęścia dostanie smakołyka i zostanie pogłaskany przez ludzi, którzy akurat odwiedzają schronisko.

Wchodząc na teren schroniska, a nawet zbliżając się słyszymy szczekające psy. Podchodząc do bramy już można zobaczyć wszystkie klatki, w których przebywają porzucone czworonogi. Podchodząc jeszcze bliżej widzimy psy – te stare, jak i młode, jednakowo cieszące się z wizyty gości. Zwierzątka tak tryskały radością z naszej wizyty, że naprawdę trudno było się z nimi rozstać nawet ze względu na to, że tak na nas szczekały i mówiły „zostańcie”! .

Pomimo tego, że schronisko jest dość zadbane, jednak nadal potrzebuje pomocy. Jest zima, temperatura spada, dlatego jeżeli ktoś chciałby wspomóc kaliskie schronisko dla porzuconych zwierząt może przekazać koce, stare ubrania, ręczniki, prześcieradła, pościele, kołdry i poduszki (bez pierza), jak i karmę.

Jeśli zechcielibyście, możecie zostać wolontariuszem schroniska, jedynym warunkiem jest ukończone 16 lat i zgoda rodziców. Wolontariat w schronisku zdecydowanie jest zajęciem dającym wiele szczęścia i poczucia, że robi się coś dobrego dla innych. Zachęcamy do wizyt w kaliskim schronisku. Odwiedzając psy i poświęcając im chociaż kilka minut, zobaczymy, jak okazują nam niesamowitą wdzięczność, że ktoś się nimi interesuje. Wystarczy poświęcić kilka chwil zwierzakowi ze schroniska a będzie o wiele szczęśliwszy. W ten sposób można rozjaśnić jego smutny szary dzień za schroniskowymi kratami. Zachęcamy również do adopcji piesków i kotków. Pamiętajcie, zwierzak ze schroniska niczym się nie różni od rasowego, a adoptując go, możecie uratować mu życie. Tylko pamiętajcie to jest odpowiedzialność na kilka lat….

Oskar Markiewicz( Z IV LO KALISZ)

A na kiermaszu uzbierano 260 zł i zakupiono 100 kg karmy dla psiaków z kaliskiego schroniska- pisze Gimnazjum w Liskowie.
Czy potrzeba więcej takiej młodzieży jak w Liskowskim Gimnazjum? Dyrektor Gimnazjum w Liskowie pani Anna Kruczkowska ma naprawdę z bardzo dobrym sercem młodzież.

A

Zobacz także
Thumb img 7254
Młodzi kaliszanie wiedzą jak zadbać o biały uśmi...
Thumb 3r4a8546
Nowy sprzęt dla druhów z OSP
Thumb large 2 768x514
Al. Wojska Polskiego po gruntownym remoncie. "Ko...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120