To już XVIII edycja Konkursu Plastycznego “Wolność bez nałogów” cieszącego się sporym zainteresowaniem kaliszan. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 30 prac. Nadesłanych ponad 200. Jest to wspólne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury i Miasta Kalisza, któremu od 4 lat partneruje również Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Article img 8372
fot. Błażej Krawczyk

16 nagród i 14 wyróżnień zostało wręczonych 5 grudnia podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego “Wolność bez nałogów” w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu.

- Cieszę się, że ten konkurs ma tak wspaniałych gości, laureatów i opiekunów. Czuję się trochę jak matka tego konkursu, bo 18 lat temu dzięki inicjatywie pana Janusza Sibińskiego, naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, ten konkurs powstał. My jako MDK dostaliśmy zaproszenie by wspólnie ten konkurs realizować. To nasze dziecko pt. Wolność bez nałogów urosło – mówiła Beata Paszak, dyrektor MDK.

- Konkurs ten z roku na rok mnie zaskakuje. Kiedy zaczynaliśmy ten projekt 18 lat temu baliśmy się jaki będzie jego odbiór, jaka będzie odpowiedź, czy w ogóle znajdą się prace i autorzy. Z roku na rok tych prac jest ponad 200. Gdy spojrzymy na kalendarze z lat poprzednich, widzimy, że ten konkurs żyje w swojej tematyce. Każdego roku autorzy dokładają do niego cząsteczkę aktualności – mówił Janusza Sibińskiego, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu.

W tegorocznej edycji tematem dominującym w pracach młodych artystów był problem cyberuzależnień, czyli uzależnienia od facebooka, smartfonów, internetu i gier. - Konkurs to nie tylko namalowanie obrazu, ale również przepracowanie tematu – mówił Janusz Sibiński.

Dla młodych artystów organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek m. in. pamiątkowe dyplomy, nagrody i okolicznościowe Kalendarze na 2019 rok, których ozdobą jest 12 prac najtrafniej oddających temat konkursu – profilaktykę uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia. Dodatkowo, obecne na wernisażu Policjantki, rozlosowały pluszowe miśki w kamizelkach odblaskowych, które mają przypominać o tym by zachować ostrożność i wszelkie zasady bezpieczeństwa na ulicy, drodze. Opiekunki galerii zaprosiły do “słodkiego baru”.

Wystawę “Wolność bez nałogów” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury do końca grudnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

Zobacz także
Thumb dsc01920
Odnowiony fortepian Calisia przyjechał do Hotelu...
Thumb pobrane
Burze z gradem nad Kaliszem
Thumb article czo%c5%82o  1
To już ostatni mecz w tym sezonie. Energa MKS Ka...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo  1
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb pobrane
Msm icon 30
Materace Koło - M&K Foam Koło
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
więcej»