To już XVIII edycja Konkursu Plastycznego “Wolność bez nałogów” cieszącego się sporym zainteresowaniem kaliszan. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 30 prac. Nadesłanych ponad 200. Jest to wspólne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury i Miasta Kalisza, któremu od 4 lat partneruje również Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

Article img 8372
fot. Błażej Krawczyk

16 nagród i 14 wyróżnień zostało wręczonych 5 grudnia podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego “Wolność bez nałogów” w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu.

- Cieszę się, że ten konkurs ma tak wspaniałych gości, laureatów i opiekunów. Czuję się trochę jak matka tego konkursu, bo 18 lat temu dzięki inicjatywie pana Janusza Sibińskiego, naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, ten konkurs powstał. My jako MDK dostaliśmy zaproszenie by wspólnie ten konkurs realizować. To nasze dziecko pt. Wolność bez nałogów urosło – mówiła Beata Paszak, dyrektor MDK.

- Konkurs ten z roku na rok mnie zaskakuje. Kiedy zaczynaliśmy ten projekt 18 lat temu baliśmy się jaki będzie jego odbiór, jaka będzie odpowiedź, czy w ogóle znajdą się prace i autorzy. Z roku na rok tych prac jest ponad 200. Gdy spojrzymy na kalendarze z lat poprzednich, widzimy, że ten konkurs żyje w swojej tematyce. Każdego roku autorzy dokładają do niego cząsteczkę aktualności – mówił Janusza Sibińskiego, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu.

W tegorocznej edycji tematem dominującym w pracach młodych artystów był problem cyberuzależnień, czyli uzależnienia od facebooka, smartfonów, internetu i gier. - Konkurs to nie tylko namalowanie obrazu, ale również przepracowanie tematu – mówił Janusz Sibiński.

Dla młodych artystów organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek m. in. pamiątkowe dyplomy, nagrody i okolicznościowe Kalendarze na 2019 rok, których ozdobą jest 12 prac najtrafniej oddających temat konkursu – profilaktykę uzależnień oraz promocję zdrowego stylu życia. Dodatkowo, obecne na wernisażu Policjantki, rozlosowały pluszowe miśki w kamizelkach odblaskowych, które mają przypominać o tym by zachować ostrożność i wszelkie zasady bezpieczeństwa na ulicy, drodze. Opiekunki galerii zaprosiły do “słodkiego baru”.

Wystawę “Wolność bez nałogów” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury do końca grudnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy placówki. Wstęp wolny.

Zobacz także
Thumb czolo
Kaliskie kajakarki nagrodzone przez marszałka
Thumb dsc00079
Rzeszów zdecydowanie mocniejszy. Za nami ostatni...
Thumb dsc00336
III Sesja Rady Miasta Kalisza już 20 grudnia

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
więcej»
Bico australia 20131216 146n120