Wygrana MKS-u Kalisz

2014-02-17 09:54:00 AB

MKS Drogbruk Kalisz pokonał Polonię Warszawa 83:75 (26:16, 31:24, 9:21, 19:12). Było to trzynaste zwycięstwo w tym sezonie w II lidze. Wyjazdowy mecz od samego początku należał do kaliszan, którzy triumfowali na parkiecie.

Po pierwszych dziesięciu minutach MKS wygrywał kilkunastoma punktami. Po przerwie zwycięstwo nadal było po stronie naszej drużyny – 57:40. Kaliszanie zajmują trzecie miejsce w tabeli II ligi. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko trzy kolejki.

Kolejne spotkanie rozegramy w Kaliszu, z GTK Gdynią, w sobotę�, 22 lutego, o godz. 13:30, w hali Kalisz Arena. To bardzo ważne dla nas spotkanie, ponieważ zwycięstwo daje nam pewne miejsce w najlepszej czwórce ligi przed rundą play-off – mówi Jarosław Jasiukiewicz, kierownik sekcji koszykarskiej MKS Drogbruk Kalisz.

Polonia Warszawa – MKS Drogbruk Kalisz 73:85 (16:26, 24:31, 21:9, 12:19).
Polonia: Popiołek – 22, Pawlak – 15, Jaremkiewicz – 14, Nieporęcki – 11, Sieradzki – 4, Kober – 3, Kordalski – 2, Kijanowski – 2.

MKS: Galewski – 13, Mrówczyński – 13, Kołodziej – 12, Szymczak – 12, Sierański – 10, Kowalski – 10, Zyber – 9, Wojciechowski – 4, Kluszczyński – 2.