Do udziału w 14. edycji Nocnego Biegu Świętojańskiego Od Zmierzchu do Świtu zaprasza Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton. Impreza już w tę sobotę, na liście startowej jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. Zapisy potrwają do piątku.

Article img 1200
fot. KST Supermaraton Kalisz

Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu odbywa się w Kaliszu nieprzerwanie od 2005 roku i co ważne nie traci na popularności. Dlaczego? Bo jest wyjątkowy. Bo jego początek i koniec wyznaczają zachód i wschód słońca, a zatem uczestnicy biegają przez całą noc. Noc szczególną, bo świętojańską – najkrótszą w roku.

Czas trwania biegu, który wynosi ponad 7 godzin, nie oznacza wcale, że jest od adresowany tylko do najwytrwalszych biegaczy. Owszem wygrywa ten, kto przebiegnie najdłuższy dystans, ale jak wysoko zawieszą sobie poprzeczkę poszczególni uczestnicy biegu zależy tylko i wyłącznie od nich samych.

- Koleżeńska atmosfera biegu sprzyja podejmowaniu wyzwań, ale każdy decyduje sam ile okrążeń chce pokonać. Dla wielu osób jest to pierwszy sprawdzian na długim dystansie – 10 kilometrów, półmaratonu, maratonu, a nawet dłuższym. Niektórzy biegają całą noc, inni wyznaczają sobie metę wcześniej. Każdy indywidualnie podejmuje decyzję kiedy chce zakończyć bieg – mówi Weronika Wodiczko, reprezentująca KTS Supermaraton Kalisz.

Trasa biegu wytyczona jest wzdłuż trzykilometrowej pętli na terenie osiedla Szczypiorno. Uczestnicy wystartują o godz. 21:10, a więc w momencie kiedy słońce zajdzie za horyzontem. Koniec rywalizacji wyznaczy wschód słońca o 4:29.

- Tegoroczny bieg będzie o tyle wyjątkowy, że po raz pierwszy przeprowadzony zostanie z profesjonalnym pomiarem czasu. Koniec z liczeniem w pamięci liczby okrążeń. Każdy będzie mógł skupić się wyłącznie na pokonywaniu kolejnych kilometrów i pogaduszkach z towarzyszami rywalizacji w oczekiwaniu na wschód słońca – dodaje Weronika Wodiczko.

Każdy zawodnik, który przebiegnie minimum jedną pętlę otrzyma pamiątkowy medal. Najwytrwalsi zostaną uhonorowani statuetkami, a przede wszystkim poczują jak to jest stać na podium w brzasku dnia. Imprezę, której głównym organizatorem jest Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton, wsparło finansowo Miasto Kalisz, ale niespodzianki przygotowali też sponsorzy. Tak jak firma Artbix, działająca w branży gazownictwa i ciepłownictwa, która w ramach pakietu startowego planującym przedsięwzięcie w tym zakresie, profesjonalnie je zaprojektuje i wykona służąc przy okazji fachowym doradztwem.

Do grona sponsorów dołączyła też firma Nestlé, która już od wielu lat wspiera różnego rodzaju przedsięwzięcia sportowe w mieście, w tym kilka ostatnich edycji Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza.

W ciągu trzynastu kolejnych edycji biegu wzięło w nim udział prawie 1000 osób. Najwyższą frekwencję – 102 uczestników – odnotowano w 2010 roku. Pierwszy zwycięzca- Ryszard Płochocki, przebiegł 81,7km, ale rekord padł w 2013 roku, a pobił go rewelacyjny długodystansowy biegacz Andrzej Radzikowski, który przebiegł wówczas aż 95,4 km. Jak będzie w tym roku?

Zapisy potrwają jeszcze do piątku. Można ich dokonywać za pośrednictwem strony www.supermaraton.kalisz.pl/nasze-biegi/bieg-swietojanski, gdzie znajduje się również regulamin biegu.

Zobacz także
Thumb dariusz grodzinski fb4
Kalisz - OdNowa
Thumb dsc01431
Dariusz Grodziński obiecuje: „Koniec ery funkcjo...
Thumb przechwytywanie w trybie pe%c5%82noekranowym 19.10.2018 091713.bmp
Ul. Kanonicka zamknięta

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»
Bico australia 20131216 146n120