Wyjazdowe fatum przerwane. Koszykarze pokonują Muszkieterów

2017-01-16 13:26:00 Karina Zachara

Drugie w nowym roku, ale dopiero pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz. W niedzielę, w Nowej Soli podopieczni Łukasza Wojciechowskiego pokonali miejscowych Muszkieterów 67:58, a nasz grający trener był zarazem najlepiej punktującym zawodnikiem kaliskiego zespołu.

Wybierając się do Nowej Soli, podbudowani ubiegłotygodniową wygraną z Obrą Kościan kaliszanie, nie zamierzali przerywać zwycięskiej passy. Teoretycznie zadanie wydawało się proste, bo Muszkieterowie zamykali ligową tabelę. Należało jednak pamiętać, że zespół stanowiący bezpośrednie zaplecze Mistrzów Polski – Stelmetu Zielona Góra, tworzą młodzi ale bardzo dobrze rokujący zawodnicy, którzy bez wątpienia będą chcieli pokrzyżować plany przyjezdnym. I tak też było.

Po zaledwie trzech minutach pierwszej odsłony spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie 8:0. Na szczęście kaliszanie dość szybko odzyskali kontrolę nad przeciwnikiem i jeszcze przed końcem tej kwarty wyszli na prowadzenie, wygrywając ją 23:19. Niemal identycznie, bo od przewagi 7:0 miejscowych, rozpoczęła się druga kwarta, ale i tym razem KKS umiejętnie odrobił straty, kończąc ten fragment gry wynikiem 15:11.

W drugiej połowie podopieczni Łukasza Wojciechowskiego, mając rywali pod baczną kontrolą, konsekwentnie powiększali punktowy dorobek. Przed końcem trzeciej kwarty prowadzili już 55:38 i choć w ostatnich dziesięciu minutach Muszkieterowie próbowali jeszcze odmienić niekorzystny dla siebie wynik – wygrywając czwartą partię 17:12 – losów całego spotkania odwrócić już nie zdołali. Z kolejnego w tym roku, ale pierwszego na drugoligowych parkietach wyjazdowego zwycięstwa cieszyli się kaliszanie, którzy pokonali rywali 67:58.

Z bardzo dobrej strony w kaliskiej ekipie zaprezentowali się Łukasz Wojciechowski, Artur Mrówczyński i Jakub Kołodziej. Nasz grający trener zdobył aż 24 punkty, zanotował też osiem asyst i cztery przechwyty, a popularny „Mrówa” do 17 zdobytych „oczek” dołożył 12 zbiórek. Niewiele mniej – bo 15 punktów – zgromadził Kuba Kołodziej.

Wygrywając w Nowej Soli kaliski team awansował na 12. miejsce w tabeli, ale biorąc pod uwagę fakt, że ma do rozegrania zaległe mecze może tę lokatę poprawić nawet o kilka szczebli. Jedną z pierwszych ku temu okazji będzie miał już w najbliższą środę w Jeleniej Górze, w starciu z tamtejszym KS Sudety.

18. kolejka II ligi gr. D, 15.01.2016 r.
Muszkieterowie Nowa Sól – KKS Energa Drogbruk Kalisz 58:67 (19:23, 11:15, 11:17, 17:12)
Muszkieterowie Nowa Sól: Kamil Zywert (17), Jakub Der (10, 1×3/10), Adrian Krawczyk (8), Adrian Polowiak (4), Szymon Chorągwicki (4), Michał Busz (4), Mateusz Winiarski (3, 1×3/3), Michał Ostrowski (3, 1×3/3), Kajetan Ludwiczak (3), Nikodem Klocek,

KKS Energa Drogbruk Kalisz: Łukasz Wojciechowski (24, 3×3/8), Artur Mrówczyński (17), Jakub Kołodziej (15, 3×3/5), Przemysław Galewski (7, 1×3/6), Patryk Kowalski (2), Marcin Ostój (2), Błażej Pawlik, Tomasz Bartkowski, Tobiasz Kol