Wokół terenu zbiornika na Pokrzywnicy odbyła się akcja edukacyjno-ekologiczna “Szałe? W porządku!”. Była to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, ponieważ wielu kaliszan wypoczywa i spędza aktywnie czas w tym miejscu: ścieżkami i leśnymi duktami nad zalew podążają spacerowicze, biegacze, rowerzyści i rolkarze.

Article dsc 3183
fot. KG

Ludzie do lasu wyrzucają praktycznie wszystko dlatego Urząd Miasta wraz z Kołem PZW Kalisz-Miasto oraz Nadleśnictwem Kalisz zorganizowali akcję sprzątania terenów przy zbiorniku na Pokrzywnicy „Szałe? W porządku!”

Akcja jest odpowiedzią na potrzeby wielu mieszkańców dlatego zaangażowały się w nią dwa samorządy: Miasto Kalisz i Gmina Opatówek. Na apel włodarzy odpowiedziało wielu chętnych, którym zależy na czystości tych terenów.

Dla uczestników akcji Maciej Garbowicz przygotował prelekcję “Co w trawie piszczy, co w rzece pływa?”.

Porządki wokół zbiornika w Szałem trwały od godziny 10.00 do 14.00. Dla uczestników został przygotowany ciepły posiłek oraz upominki.

Zobacz także
Thumb dsc03609
Wszyscy maturzyści w Kaliszu sklasyfikowani. Zmn...
Thumb article article article dsc 1596
Darmowe przejazdy KLA planowane od 1 lipca tylko...
Thumb 58381874 2291930134463705 8301305363710345216 n
Kazimierzowska z opóźnieniem. Firma może zapłaci...

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Kiedy zacznie się w pełni sezon wędkarski,znowu będzie syf-i nie mam tu na myśli prawdziwych wędkarzy (sam kiedyś wędkowałem),którzy sprzątają po sobie,tylko flejtuchów i chamstwo,którzy przyjeżdżają na tzw.“nockę”,gdzie tylko grillują, chleją i drą mordę, pozostawiając po sobie chlew.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ten teren nalezy do gminy Opatówek.Argument,że tam wypoczywają kaliszanie jest taki,że w Zakopanem czy Kołobrzegu też wypoczywają kaliszanie to może i tam wysłac ekipy z naszego miasta?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Teren lasu jest w granicach administracyjnych miasta Kalisza.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Panie vice pod chata sobie Pan postarzała. Sterta worów śmieci nie upiększają krajobrazu.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Dzisiaj sprzątanie nie w bezowych porteczkach hahaha

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ile kosztowała ta akcja?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Minęło już kilka godzin a jeszcze się unoszą wiatry po zjedzonej grochówie

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A gdzie jest teraz prezydent, bo gdy były wybory to z workami tak się chętnie pokazywał ??

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Zapytaj raczej gdzie grodzinski ktory przed wyborami odstawial cyrk na kazdym kroku a tu nagle zniknal. Juz nie trzeba, wiemy… ale znowu sie pojawi pol roku przed kolejnymi wyborami

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie było też pani Wodzińskiej. Ta to lubi tylko imprezy gdzie przecina się wstęgę. Co do pana który jest z zawodu dyrektorem. Czemu ma być na imprezie organizowanej przez miasto? Jeszcze by się okazało że popiera obecne władze.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A eminencje nie pochlapały wysprzątanego lasu wszak grochówa i poczęstunek był?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Proszę Państwa nie hejtujcie. Godna naśladowania impreza i nie tylko od “święta”. Pozdrawiam wędkarzy i leśników. Na co dzień trzeba dbać o środowisko i “nie produkować” po sobie hałd śmieci – adresaci znani …….. . Sam miałem uczestniczyć w zbieraniu i oczyszczaniu Szałego, ale okoliczności życiowe zmusiły mnie do wyjazdu z Kalisza. W przyszłości należałoby cyklicznie powtarzać takie imprezy może bałaganiarze kiedyś zrozumieją , że w czystym środowisku żyje się lepiej. Należy się głęboko zastanowić czy nasze wnuki chcą mieszkać na hałdach śmieci .

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  sztuka to sztuka z krolla cytat i tak będzie syf – to jest teren miasta – zalew to już opatówek

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Postawić tam pojemniki i systematycznie opróżniać to z czasem ludzie sami sie nauczą. Najgorzej jak nie ma gdzie wyrzucić butelki, papierka lub pojemniki są przepełnione i wiatr miota zawartością. Nie dotyczy to tylko Szałego lecz całego miasta.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  kabaret “Jurki” reaktywacja?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Super jolek:) chyba pierwszy raz kabaret “Jurki” wystąpił w terenie:) jak widać kaliscy władcy lubią sprzątać, a może tylko to potrafią….

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Zamiłowanie do sprzątania mnie zadziwia. Czy oni tylko to potrafią? Jak na razie nic twórczego nie wymyślili, ale w sprzątaniu wysunęli się na prowadzenie.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie odbierajcie tego jako hejtu, ale dlaczego własnego terenu (całość zbiornika Szałe) nie posprząta gmina Opatówek? Nie widzę na zdjęciach ani władz, ani mieszkańców tej Gminy!
  Nadleśnictwo nie jest właścicielem zbiornika tylko lasu więc niech sprząta Las Winiarski!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A gdzie jest teraz prezydent, bo gdy były wybory to z workami tak się chętnie pokazywał ??

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić, że sprzątacie kawałek naszego miasta przez pół godziny w miesiącu? Dorośli i nastolatki- to kilkadziesiąt tysięcy osób. Te osoby, które się tego podejmują to niewielki procent. Tym większe uznanie dla nich. Nikt nie pyta czyj to teren, kto naśmiecił. Po prostu biorą się za robotę. Dzięki nim moja wiara w człowieka jeszcze nie umarła. Są fantastyczni, bez dwóch zdań.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Wystarczy nie śmiecić.Wtedy mniej do sprzątania.A może sz.p. hejterzy wezmą się za sprzątanie ?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  “naszą” mądrą panią od youtuba tam do roboty zapędzić, bo cały dzień ploty i mondrowanie przy kawce…

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  W wielu szkolach jest nadmiernie rozbudowana administracja, ograniczyc to i beda pieniadze dla nauczycieli! Proste!v

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  W Kaliszu brakuje koszy :
  1. ścieżka rowerowa wzdłuż kanału Bernardyńskiego
  2. ścieżka rowerowa wzdłuż ul. J. Piłsudskiego

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Śmieci zabierajmy ze sobą. Jak na górskich szlakach. I po problemie.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  raz “jolek”, raz “my pierwsza kadrowa”, raz “Roman”, a w pustym łbie echo dudni!
  Nie zauważyłeś kmiocie, że każdy twój wpis oznaczony jest tym samym awatarem i możesz się nikować dowolnie, a i tak wszyscy wiedzą, że to ty napisałeś ciulu?
  Poza tym obraźliwe teksty o administracji szkolnej świadczą o twojej głupocie i nieznajomości kaliskich realiów!
  Wystarczy ci partyjny przekaz dnia żeby hejtować?

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Piękna inicjatywa.Brawo.Nie było mnie tam,od miesiąca choruję.Jestem wędkarzem od 35lat. Tak wiem wędkarze to także syfiarze i brudasy nad wodą,ale nie wszyscy.
  Wszędzie widać opakowania po robakach,zanętach,przynęt sztucznych ,kłębki żyłek,butelki,puszki itp.
  Jak z kolegami lub sam przyjeżdżam nad wodę to najpierw sprzątamy a potem łowimy bo tak zostałem wychowany od dziecka,poza tym jest taki zapis w ustawie PZW.
  Po takim wyjeździe zabieram co najmniej 2 worki śmieci.Śmieszy mnie ta moda na facezbuku ze zdjęciami bo robię to od kiedy mam kartę wędkarską 1984r.
  Powinny być kary dla każdego od kontroli Straży Rybackiej ,że jak będzie bród wokół podczas łowienia to jebs każdy szybko wędkarz syfiarz się nauczy a nie tylko pouczenie.Ostatnio Calisia pl.sprzątała brzegi Prosny między mostami. I co? Znów jest syf!!!! 95% tego syfu jest po…wędkarzach spławikowych.
  Wstyd mi za tych brudasów!!!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Nie kosze są potrzebne a trochę rozumu i wychowania, swoje śmieci zabieram ze sobą, obejetnie czy jestem nad morzem, w górach czy nad zalewem czy innym miejscem gdzie akurat ich nie ma. To kwestia wychowania. W mieście i parkach kosze co 20 metrów a małpki i inne tworzywa obok bo tak ciężko wyrzucić, pewnie koledzy od kieliszka by obśmiali.
  Akcja super, oby takich więcej, a mniej tych flejtucha którzy po sobie nie sprzątają.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Był burmistrz Opatówka, był przewodniczący Rady Gminy, byli mieszkańcy gminy, byli Kaliszanie! Tylko strajkujących nauczycieli zabrakło! Focha mają na całego! Ech dziadostwo!
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb 10920259 953231698034258 2804574647842235346 o
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb 92d2e5e3 cd7c 42f2 b964 1ab8ceac5055
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
więcej»