Article ksi%c4%85%c5%bcnicakaliszwystawap%c5%82yty External article
fot. Ze zbiorów PBP KP w Kaliszu

Od 16 kwietnia br. w Książnicy Pedagogicznej można oglądać wystawę pt. „Czy mnie jeszcze pamiętasz? Płyty gramofonowe ze zbiorów PBP Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu”. Na wystawie zaprezentowano ponad 100 okładek płyt z bogatych, liczących ok. 1250 jednostek, zbiorów biblioteki, które podzielono na kategorie: nagrania literackie, nagrania edukacyjne, nagrania dla dzieci, muzyka poważna i muzyka rozrywkowa. Znajdziemy też informacje o twórcach okładek płyt gramofonowych wraz z zaprojektowanymi przez nich obwolutami, wśród których nie zabrakło Stanisława Zagórskiego i Rosława Szaybo – światowej sławy projektantów, a także Cypriana Kościelniaka czy Huberta Hilschera – ucznia Tadeusza Kulisiewicza. Uzupełnieniem ekspozycji jest kolekcja pocztówek dźwiękowych. Kuratorem wystawy jest Anna Wojtynka z Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy. Ekspozycja czynna będzie do końca czerwca 2018 r.

Zobacz także
Thumb img 0253
Budynek przy Nowym Świecie trafi w ręce młodych ...
Thumb img 0261
Manipulacja z "Kurędą" nadaną przez "Sołtysa". K...
Thumb zbigniew maj
Zbigniew Maj pokrzywdzony, a nie podejrzany
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
więcej»
Bico australia 20131216 146n120