Wspaniała zabawa na ludowo dla przedszkolaków już po raz 14-ty odbędzie się w CKiS w Kaliszu. Na tegoroczną PYZĘ, która odbędzie się 10 maja zaprasza Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki. Zgłoszenia można składać do 3 kwietnia.

Article dsc 6714
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl fot. BK

Pyza – bohaterka książki Hanny Januszewskiej z lat 50-tych XX w. oraz bajki animowanej – wędrowała poznając regiony i kulturę ludową ówczesnej Polski. Współczesna Pyza – w formie drewnianej rzeźby dziewczynki w łowickiej spódnicy – od 14 lat wędruje po przedszkolach w Kaliszu i okolicy jako główna nagroda w Festiwalu Tańca i Piosenki Ludowej. Impreza przeznaczona jest dla przedszkolaków, którzy poznają, uczą się i kontynuują folklor taneczny różnych regionów Polski. Dzieci zaprezentują się w polskim tańcu ludowym, piosence lub obrazku folklorystycznym do 5 minut. Jury oglądające występy przyzna nagrody i wyróżnienia, a wszystkie grupy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

PYZA cieszy się od lat popularnością wśród dzieci i ich instruktorów, a także publiczności oglądającej występy ludowe na scenie CKiS. Dzięki tej wspaniałej zabawie dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z kulturą ludową.

Festiwal koordynuje nauczycielka z PP Nr 18 Małgorzata Wojtasik, tel. 62 753 24 61 i 753 30 50. Szczegóły w załączonym regulaminie – TUTAJ.

Zgłoszenia należy wysłać do 3 kwietnia 2018 roku na adres Organizatora:

Publiczne Przedszkole Nr 18 im. „Chatka Puchatka”, ul. Serbinowska 5a, 62-800 Kalisz lub na adres e-mailowy kubusp18@o2.pl

Festiwal odbędzie się pod Honorowym Patronatem Grzegorza Sapińskiego Prezydenta Miasta Kalisza.

Zobacz także
Thumb czolo
Wręczono stypendia im. Jana Pawła II [Zdjęcia, l...
Thumb plakat zupt teatr kalisz 1
Kaliski Teatr dostępny także dla osób niewidomyc...
Thumb zbiorowe
I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wie...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb logo wozimy sie
Msm icon 30
Sklep Wozimysie.pl - wózki do biegania, foteliki rowerowe i akcesoria
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120