Z cyklu “Uczeń i mistrz” serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Izabeli Drzewieckiej i jej uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie dnia 24.10.2018 o godz. 17.00 w Galerii “Szatnia”. Swoje prace przedstawią: Jessica Bartłomiejczyk, Małgorzata Kołodziejczak, Agnieszka Kuświk, Kornelia Marek, Kinga Popiołek.

Article plakat

Izabela Drzewiecka odbyła studia wyższe zawodowe na kierunku pedagogika, w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Instytut Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu. Studia wyższe uzupełniające magisterskie ukończyła na kierunku pedagogika w zakresie edukacja wczesnoszkolna i sztuka w 2002 r. Pracę magisterską na temat „ Znaczenie korespondencji sztuk w rozwoju potrzeb, motywacji poznawczej człowieka” broniła u dr Anny Rospenk- Spychały.

Edukację z malarstwa odbyła w pracowni profesora Andrzeja Niekrasza. Jeszcze wtedy nie podejrzewała, że sama kiedyś będzie zajmować się malarstwem, choć zamiłowania i talent malarski przejawiała od dzieciństwa.
Najbardziej lubi malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarele. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. Zajmuje się także grafiką warsztatową, decoupagem.

Od 2004 roku pracuje w stawiszyńskiej szkole jako nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Swoją pasją, zaangażowaniem, miłością do sztuki zaraża swoich podopiecznych, kreując i wspierając pomocą artystyczną młode talenty. Jej wychowankowie są laureatami i wyróżnionymi zwycięzcami w wielu konkursach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, rejonowym i powiatowym.

W ostatnich latach tworzy liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła. Technika nakładania warstw farby z gestem zacierania i modyfikacji poprzednich warstw staje się formą gry z przypadkiem. Iluzja przestrzeni, spontaniczność, intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzają widza w przestrzeń przeżyć i odczuć jej świata materii.

Podczas zajęć plastycznych zrodził się pomysł o stworzeniu projektu artystycznego z uczennicami, wtedy klasy I gimnazjum: Jessiką Bartłomiejczyk, Małgorzatą Kołodziejczak, Agnieszką Kuświk, Kornelią Marek, Kingą Popiołek.Spotkania warsztatowe rozpoczęły się jesienią w 2016 roku , ich zwieńczeniem była wystawa 9 maja 2018 roku. Tematem przewodnim wystawionych prac były: „Cztery pory emocji w sztuce”. Opiekunem projektu była nauczycielka plastyki Izabela Drzewiecka. Praca nad projektem i przygotowania do wystawy przebiegały w ciągu dwóch lat szkolnych. Projekt miał na celu aktywne uczestnictwo i tworzenie autorskich wypowiedzi za pomocą różnych technik plastycznych oraz mediów. Uczniowie rozwiązywali problemy plastyczne w sposób innowacyjny i twórczy. Inicjowali i przeprowadzali grupowe działania nastawione na najbliższe otoczenie. Wzbudzali w sobie refleksje na temat otaczającego ich świata, odnosili emocje do ekspresji plastycznej i wewnętrznej natury człowieka. Zapoznali się z różnorodnymi technikami malarskimi oraz z warsztatem artystycznym opiekuna projektu Izabelą Drzewiecką,która stała się ich „Mistrzem” oraz innych znanych artystów sztuki współczesnej. Wielkim natchnieniem do pracy był niemiecki malarz Gerhard Richter.

Cel został osiągnięty i zwieńczony wystawą prac w szkole w dniu 9 maja 2018 roku pt. „ Cztery pory emocji w sztuce” – wystawa prac projektowych. Zaangażowanie w organizację wystawy plastycznej w szkole, dało młodym artystkom ogromną satysfakcję, a swoimi efektami i doświadczeniem mogły podzielić się nie tylko z uczniami naszej szkoły, ale również z przebywającymi wówczas u nas uczestnikami projektu Erasmus+ z Portugalii i Węgier.

Zobacz także
Thumb 64898746 448072205770021 6919505893713248256 na
Wypadek w Skarszewku. Zderzyły się dwa pojazdy d...
Thumb article dsc 0743
El Capitano Zostaje w Kaliszu
Thumb article ratusz
Zrób Rakowi Wspak - Mobilna przychodnia na Główn...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb asen 3
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych, transport materiałów budow...
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»