Z cyklu "Uczeń i mistrz" w MDK

2018-10-12 10:10:00 MDK Kalisz

Z cyklu “Uczeń i mistrz” serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Izabeli Drzewieckiej i jej uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie dnia 24.10.2018 o godz. 17.00 w Galerii “Szatnia”. Swoje prace przedstawią: Jessica Bartłomiejczyk, Małgorzata Kołodziejczak, Agnieszka Kuświk, Kornelia Marek, Kinga Popiołek.

Izabela Drzewiecka odbyła studia wyższe zawodowe na kierunku pedagogika, w zakresie wychowania artystycznego i wczesnoszkolnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Instytut Pedagogiczno- Artystyczny w Kaliszu. Studia wyższe uzupełniające magisterskie ukończyła na kierunku pedagogika w zakresie edukacja wczesnoszkolna i sztuka w 2002 r. Pracę magisterską na temat „ Znaczenie korespondencji sztuk w rozwoju potrzeb, motywacji poznawczej człowieka” broniła u dr Anny Rospenk- Spychały.

Edukację z malarstwa odbyła w pracowni profesora Andrzeja Niekrasza. Jeszcze wtedy nie podejrzewała, że sama kiedyś będzie zajmować się malarstwem, choć zamiłowania i talent malarski przejawiała od dzieciństwa.
Najbardziej lubi malarstwo akrylowe, olejne oraz akwarele. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. Zajmuje się także grafiką warsztatową, decoupagem.

Od 2004 roku pracuje w stawiszyńskiej szkole jako nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych. Swoją pasją, zaangażowaniem, miłością do sztuki zaraża swoich podopiecznych, kreując i wspierając pomocą artystyczną młode talenty. Jej wychowankowie są laureatami i wyróżnionymi zwycięzcami w wielu konkursach o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, rejonowym i powiatowym.

W ostatnich latach tworzy liczne abstrakcyjne prace, stosując eksplozję kolorów i światła. Technika nakładania warstw farby z gestem zacierania i modyfikacji poprzednich warstw staje się formą gry z przypadkiem. Iluzja przestrzeni, spontaniczność, intuicyjne znaki podejmowane na poziomie logiki przestrzennej, wprowadzają widza w przestrzeń przeżyć i odczuć jej świata materii.

Podczas zajęć plastycznych zrodził się pomysł o stworzeniu projektu artystycznego z uczennicami, wtedy klasy I gimnazjum: Jessiką Bartłomiejczyk, Małgorzatą Kołodziejczak, Agnieszką Kuświk, Kornelią Marek, Kingą Popiołek.Spotkania warsztatowe rozpoczęły się jesienią w 2016 roku , ich zwieńczeniem była wystawa 9 maja 2018 roku. Tematem przewodnim wystawionych prac były: „Cztery pory emocji w sztuce”. Opiekunem projektu była nauczycielka plastyki Izabela Drzewiecka. Praca nad projektem i przygotowania do wystawy przebiegały w ciągu dwóch lat szkolnych. Projekt miał na celu aktywne uczestnictwo i tworzenie autorskich wypowiedzi za pomocą różnych technik plastycznych oraz mediów. Uczniowie rozwiązywali problemy plastyczne w sposób innowacyjny i twórczy. Inicjowali i przeprowadzali grupowe działania nastawione na najbliższe otoczenie. Wzbudzali w sobie refleksje na temat otaczającego ich świata, odnosili emocje do ekspresji plastycznej i wewnętrznej natury człowieka. Zapoznali się z różnorodnymi technikami malarskimi oraz z warsztatem artystycznym opiekuna projektu Izabelą Drzewiecką,która stała się ich „Mistrzem” oraz innych znanych artystów sztuki współczesnej. Wielkim natchnieniem do pracy był niemiecki malarz Gerhard Richter.

Cel został osiągnięty i zwieńczony wystawą prac w szkole w dniu 9 maja 2018 roku pt. „ Cztery pory emocji w sztuce” – wystawa prac projektowych. Zaangażowanie w organizację wystawy plastycznej w szkole, dało młodym artystkom ogromną satysfakcję, a swoimi efektami i doświadczeniem mogły podzielić się nie tylko z uczniami naszej szkoły, ale również z przebywającymi wówczas u nas uczestnikami projektu Erasmus+ z Portugalii i Węgier.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować