Julia Maik została wicemistrzynią Polski juniorek 15-letnich w pływaniu. Zawodniczka sekcji pływackiej KKS-u Kalisz sięgnęła po srebro w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym podczas zawodów, które w miniony weekend odbyły się w Oświęcimiu.

Article czo%c5%82o
fot. KKS Kalisz

Krajowy czempionat rozgrywany był od piątku do niedzieli. Pływacy 15-letni rywalizowali w Oświęcimiu zaś. 16-latkowie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bardzo dobrze w konfrontacji z rówieśnikami spisali się reprezentanci Kaliskiego Klubu Sportowego. O świetnym przygotowaniu do zawodów najlepiej świadczy fakt, że aż ośmioro z nich popłynęło w finałach A i B. Najlepiej wypadła Julia Maik. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego, już w eliminacjach na 50m „grzbietem” spisała się świetnie, kończąc start z trzecim czasem (31.20) i awansując tym samym do finału A. W nim popłynęła jeszcze szybciej (30.81) zdobywając srebro i tytuł wicemistrzyni Polski wśród 15-latek. Reprezentantka KKS-u Kalisz była też piąta na 50 m stylem dowolnym i 50 m „motylkiem”, a na 100 m stylem dowolnym uplasowała się tuż za podium.

- W każdej konkurencji Julka miażdżyła swoje „życiówki” i śrubowała wyniki na bardzo wysoki poziom sportowy. Trzeba zaznaczyć, że to niezwykle wszechstronna zawodniczka. Osiąga świetne czasy w trzech stylach, startując w trzech różnych konkurencjach. Nigdy dotąd nie mieliśmy w klubie takiej zawodniczki. Jestem z niej bardzo zadowolony, podobnie jak z sukcesu jakim niewątpliwie jest wicemistrzowski tytuł, bo to wspaniała nagroda za ciężką pracę – mówi trener Dominik Grudziński.

Kolejny dobry występ zanotował też Mikołaj Biedka. Choć nie zajmował pozycji medalowych, zawsze meldował się w finałach A. Najwyższe, 5. miejsce zajął w wyścigu na 100m stylem klasycznym, mocno poprawiając swój rekord życiowy. Kaliski klub reprezentowali ponadto Julia Kantecka, Julia Łakomiak Anna Socha i Maciej Tęcza, którzy także poprawiali swoje „życiówki”.

Równie ciekawie było w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie po raz pierwszy w historii swoich startów do finałów A, czyli najlepszej dziesiątki w kraju, zakwalifikowały się: Natalia Grzelczyk, na 200m stylem grzbietowym (10. miejsce) i Martyna Jakubczak na 100 m „grzbietem” (10. miejsce).  Na dobrym poziomie popłynęła też Zuzanna Domżol, która w finale A na 800m stylem dowolnym również zajęła 10. lokatę. Ponadto sztafeta w składzie: Martyna Jakubczak, Natalia Grzelczyk, Wiktoria Szymańska i Zuzanna Domżol dwukrotnie uplasowała się na 6. miejscu: na 4×100m stylem dowolnym i 4×200m stylem dowolnym. Wcześniej Wiktoria Szymańska awansowała też do finału B na 200m stylem dowolnym, ale zrezygnowała ze startu, żeby mieć więcej sił i pomóc koleżankom  w wyścigach sztafetowych.

- Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom i rodzicom, za determinację i zaangażowanie. Zwłaszcza, że w tym roku ze względu na remont basenu, aby normalnie trenować i realizować program szkoleniowy musieliśmy na dłużej wyjeżdżać z Kalisza. Dziękuje też za współpracę pani Katarzynie Pyjeckiej, menadżerce klubu fitness w kaliskim Aqua Parku, Przemysławowi Świerczakowi, trenerowi na lądzie, trenerowi personalnemu Łukaszowi Kusiowi, który współpracował z nami na obozach oraz całemu zarządowi Aqua Park Kalisz za udostępnienie basenów, a wszystkim ratownikom za życzliwość i pomoc w trakcie treningów. Dziękuję też władzom miasta za wsparcie i dobre słowo w podejmowanych działaniach służących rozwojowi uzdolnionych kaliskich pływaków – dodaje trener Grudziński.

Zobacz także
Thumb dsc 8226
Tak kaliszanie bawili się na kaliskim rynku [zdj...
Thumb article article dsc00023
Z 2 promilami i bez uprawnień - kierowca ciągnik...
Thumb czo%c5%82o
Vive najlepsze – V Szczypiorno Cup za nami [Dużo...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
więcej»
Bico australia 20131216 146n120