Z ringu na podium. Olga Michalska wicemistrzynią kraju.

2018-10-17 12:34:00 Karina Zachara

Olga Michalska, reprezentująca KS Ziętek Team, zdobyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w boksie olimpijskim kobiet. Zawody odbyły się w dniach 3-7 października, w Wałczu.

Olga Michalska to wychowanka trenerów Radosława Radomskiego i Rafała Zawidzkiego. W kickboxingu broni barw Poprawy Siedlików, w boksie reprezentuje obecnie kaliski Ziętek, wcześniej walczyła też w Prośnie. Podczas mistrzostw Polski w Wałczu w drodze do finału w kategorii do 51 kg wygrała dwa pojedynki. Najpierw pokonała Wiktorię Sądej z Legia FC Warszawa ( 3-2) i Angelikę Krzysztoforską z KSW Róża Karlino (5-0). W walce o złoto, po dość kontrowersyjnej decyzji sędziów, przegrała na punkty (0-5) z obrończynią tytułu Mileną Zglenicką (MKSW Pomorzanin Toruń).

W zawodach rywalizowały w sumie cztery zawodniczki KS Ziętek Team. O krok od medalu była, startująca również w kategorii 51 kg, Gabriela Bartczak. Pierwszą walkę wygrała pewnie na punkty z Dominiką Cejbą (Szamotuły Boxing Team), natomiast w ćwierćfinale uległa przyszłej mistrzyni Milenie Zglenickiej.

Na pierwszych pojedynkach swój udział w mistrzostwach zakończyły natomiast Anna Szymańska (kat. do 54 kg) i Angelika Sobala (kat. do 60 kg).

W Wałczu rywalizowały też dwie zawodniczki kaliskiej Prosny. Anna Kozanecka przegrała w kategorii do 60 kg z multimedalistką mistrzostw Polski i obrończynią tytułu Anetą Rygielską z MKSW Pomorzanin Toruń, z kolei Weronika Walczak uległa w wadze do 69 kg Larysie Sabiniarz z KS Boxing Team Chojnice, późniejszej zdobywczyni tytułu wicemistrzowskiego.