Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza i Magdalena Spychalska, radna Rady Miasta Kalisza w dniach 2 – 3 sierpnia przebywały z roboczą wizytą w Erfurcie, naszym partnerskim mieście.

Article czo%c5%82o
źródło: kalisz.pl

Gości w Erfurcie powitała zastępczyni burmistrza Tamara Thierbach. W trakcie pobyt przedstawicielki Miasta wzięły udział w wielu spotkaniach i przeprowadziły szereg merytorycznych rozmów. W kręgu ich zainteresowań znalazły się tematy dotyczące walki ze smogiem oraz spraw związanych z instalacjami wodno-ściekowymi.

Niemieccy partnerzy zaprosili reprezentantki kaliskiego samorządu do obejrzenia terenu, na którym powstaje inwestycja związana z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wód deszczowych. To wielkie przedsięwzięcie jest realizowane zaledwie kilkanaście metrów od budynku szkoły. Woda, która gromadzi się na dachu placówki będzie wykorzystana w powstającej instalacji. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca przyszłego roku. Na już zakrytym obszarze powstanie boisko szkolne.

Po zakończonej wizycie w Erfurcie, wiceprezydent Barbara Gmerek oraz radna Magdalena Spychalska udały się do Hamm – kolejnego miasta partnerskiego Kalisza. Tam spotkały się z Thomasem Hunsteger-Petermannem, nadburmistrzem Hamm. Wzięły udział w podsumowaniu unijnego programu pod hasłem „Kultura spotyka kulturę”. W ponad stuosobowej grupie uczestników znalazł się też kaliska młodzież, która uczestniczyła w programach malarskich, tanecznych i muzycznych. Zakończenie programu zbiegło się z 10-leciem partnerstwa Hamm i tureckiego Afyon. Przedstawicielki Kalisza przeprowadziły rozmowy z mieszkańcami tureckiego miasta Afyon na tematy związane z funkcjonowaniem samorządów.

- Krótka wizyta została wykorzystana na zapoznanie się z rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Była też okazją do zadania wielu pytań związanych z zagospodarowaniem wód opadowych i roztopowych oraz regulacją wód płynących – mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

Pozyskana wiedza będzie wykorzystana w pracach powołanego przez Grzegorza Sapińskiego, prezydenta miasta Kalisza zespołu ds. zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, któremu przewodniczy wiceprezydent Barbara Gmerek.

Zobacz także
Thumb article tkulisiewicz rys www
Obchody Roku Kulisiewicza w Kaliszu. Jakie wydar...
Thumb schowek01
Sesja popularnonaukowa w III LO
Thumb dsc02150
40 lat kapłaństwa biskupa Edwarda Janiaka. Msza ...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 49937968 2456667807695012 2560500648214790144 n

Zimowy Festiwal Kawy
Thumb logo
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb logoprzedszkola
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb logo top
Msm icon 30
DESTINO Nieruchomości
Thumb dermiss logo
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»