Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza i Magdalena Spychalska, radna Rady Miasta Kalisza w dniach 2 – 3 sierpnia przebywały z roboczą wizytą w Erfurcie, naszym partnerskim mieście.

Article czo%c5%82o
źródło: kalisz.pl

Gości w Erfurcie powitała zastępczyni burmistrza Tamara Thierbach. W trakcie pobyt przedstawicielki Miasta wzięły udział w wielu spotkaniach i przeprowadziły szereg merytorycznych rozmów. W kręgu ich zainteresowań znalazły się tematy dotyczące walki ze smogiem oraz spraw związanych z instalacjami wodno-ściekowymi.

Niemieccy partnerzy zaprosili reprezentantki kaliskiego samorządu do obejrzenia terenu, na którym powstaje inwestycja związana z oczyszczaniem ścieków oraz wykorzystaniem wód deszczowych. To wielkie przedsięwzięcie jest realizowane zaledwie kilkanaście metrów od budynku szkoły. Woda, która gromadzi się na dachu placówki będzie wykorzystana w powstającej instalacji. Zadanie ma zostać zrealizowane do końca przyszłego roku. Na już zakrytym obszarze powstanie boisko szkolne.

Po zakończonej wizycie w Erfurcie, wiceprezydent Barbara Gmerek oraz radna Magdalena Spychalska udały się do Hamm – kolejnego miasta partnerskiego Kalisza. Tam spotkały się z Thomasem Hunsteger-Petermannem, nadburmistrzem Hamm. Wzięły udział w podsumowaniu unijnego programu pod hasłem „Kultura spotyka kulturę”. W ponad stuosobowej grupie uczestników znalazł się też kaliska młodzież, która uczestniczyła w programach malarskich, tanecznych i muzycznych. Zakończenie programu zbiegło się z 10-leciem partnerstwa Hamm i tureckiego Afyon. Przedstawicielki Kalisza przeprowadziły rozmowy z mieszkańcami tureckiego miasta Afyon na tematy związane z funkcjonowaniem samorządów.

- Krótka wizyta została wykorzystana na zapoznanie się z rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Była też okazją do zadania wielu pytań związanych z zagospodarowaniem wód opadowych i roztopowych oraz regulacją wód płynących – mówi Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

Pozyskana wiedza będzie wykorzystana w pracach powołanego przez Grzegorza Sapińskiego, prezydenta miasta Kalisza zespołu ds. zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, któremu przewodniczy wiceprezydent Barbara Gmerek.

Zobacz także
Thumb article img 8370
Potrójne Dożynki Gminne w niedzielę [program] - ...
Thumb czo%c5%82o
Vive najlepsze – V Szczypiorno Cup za nami [Dużo...
Thumb czo%c5%82o 1
Vive lepsze w "Świętej wojnie" [Zdjęcia]

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120