Wyłączenie z ruchu samochodowego ul. Złotej w Kaliszu w dniach 4 i 5 kwietnia jest związane z dużą zmianą na budowie kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego Calisia One, powstającego przy sąsiedniej ul. Chopina. Na terenie rewitalizowanej przez FB Antczak fabryki fortepianów prowadzone są prace związane z demontażem żurawia PEINER sk. 76, który obsługiwał budowę od samego początku.

Article preview calisia luty2
fot. FB Antczak

Ogromny sprzęt (45 metrów wysokości i 45-metrowe ramię) miał za zadanie zaopatrywać budynek w niezbędne elementy konstrukcyjne. Ponieważ w ostatnich tygodniach zakończono już przygotowanie struktury dachu – ostatniego z kluczowych elementów konstrukcji budynku – sprzęt może zniknąć z terenu budowy, ustępując miejsca innym urządzeniom. Co ciekawe do demontażu ogromnego żurawia, którego sam balast dolny wynosi ok. 60 ton wykorzystywany jest mobilny dźwig, o udźwigu 200 ton sprowadzany aż z Wrocławia.

Calisia One to pierwszy obiekt w Kaliszu, który jest rewitalizowany i rozbudowywany, zyskując nowe funkcjonalności w najwyższym rynkowym standardzie. Przypomnijmy, że w budynku powstanie m.in. Hotel Hampton by Hilton, który zajmie ok 3000 mkw. powierzchni i będzie dysponował blisko 100 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem.

W kompleksie zaprojektowano także kameralny biurowiec. Przestrzeń biurowo-usługowa w standardzie klasy A, zajmie ok. 4000 mkw. Zainteresowanie powierzchnią biurową w Calisa One wykazują te przedsiębiorstwa, których klienci cenią sobie prywatność i kameralność usług, jak kancelarie prawne, przedstawiciele sektora finansowego oraz firmy doradcze lub specjalistyczne. To ciekawa oferta również dla firm kreatywnych, które poprzez wybór siedziby z duszą podkreślają swój twórczy charakter, jak biura architektoniczne, agencje reklamowe oraz podmioty z branży nowych technologii.

Zobacz także
Thumb img 20181027 094400
Karatecy na Mazurach. Są medale.
Thumb img 20181114 102126
Znamy datę odsłonięcia pomnika Piłsudskiego
Thumb image001
Miasta można zmieniać

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
więcej»
Bico australia 20131216 146n120