Ksiądz Kanonik Mirosław Antosiuk, Proboszcz Parafii Prawosławnej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła serdecznie zaprasza kaliszan i przebywających w naszym mieście gości na uroczystości święta patronów kaliskiej cerkwi – Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz 20-lecie posługi proboszczowskiej w parafii kaliskiej, które celebrowane będą 14 lipca podczas nabożeństwa o godzinie 10.00 w Cerkwi przy ul. Niecałej 1. Liturgii przewodniczyć będzie Jego Ekscelencją Najprzewielebniejszy Atanazy Biskup Łódzki i Poznański.

Article article cerkiew bn
zdjęcie ilustracyjne/arch. calisia.pl

Uroczystości poprzedzi procesja o godzinie 9.30 zgromadzonych duchownych prawosławnych i wiernych z Jego Ekscelencją Najprzewielebniejszym Atanazym do cerkwi, gdzie o godzinie 10.00 rozpocznie się odpustowe nabożeństwo.

Wyznawcy prawosławia nieprzerwanie obecni na kartach historii Kalisza, współtworzyli tradycje naszego wielokulturowego i wielowyznaniowego miasta, a kaliska Parafia Prawosławna od ponad 240 lat gromadzi wiernych tego obrządku.

W przyszłym roku, jedyna w tej części Wielkopolski świątynia prawosławna – zabytkowa kaliska cerkiew zaprojektowana przez architekta Michała Zenowicza – obchodzić będzie 100-lecie istnienia.

Zobacz także
Thumb 315 226945
Projekt EDWARD na kaliskich drogach
Thumb dsc 9203
Rekordowy Business Mix Calisia.pl i Inkubatora
Thumb article dsc06513
Już w piątek ręczni zagrają w Arenie!

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Ksiądz Antosiuk to normalny człowiek. I ma rodzinę. Przykład dla katolików!

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  cyt: “W przyszłym roku………obchodzić będzie 100-lecie istnienia.”

  “W listopadzie 1928 roku zatwierdzone zostały plany budowy prawosławnej świątyni. Jeszcze tego samego roku ruszyły prace budowlane. W kwietniu następnego roku, położono kamień węgielny by we wrześniu 1930 roku oddać cerkiew wiernym.”
  https://wkaliszu.pl/8023099/PRZEWODNIK_PO_REGIONIE_Cerkiew_prawoslawna_w_Kaliszu.html

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Fajnie, że coś się dzieje. Wielka prośba. A może pomyślicie o koncertach chórów cerkiewnych.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb logo haft140 lecie
Msm icon 30
Haft - firanki i zasłony ze 140-letnią tradycją
więcej»
Bico australia 20131216 146n120