Zawodnicy KS Ziętek Team z sukcesami [zdjęcia]

2018-04-03 15:45:00 red.

Reprezentanci KS Ziętek Team wzięli udział Mistrzostwach Ziem Zachodnich w Kickboxingu Full Contact Seniorów i Juniorów im. Pawła Mikołajczaka. Tytuł wicemistrza w wadze 57 kg zdobył Adrian Sęderecki, junior starszy a 1 miejsce na podium w wadze 52 kg Gabriela Bartczak. Już w piątek czekają na nich zmagania w mistrzostwach Polski.

Podczas zawodów rozegranych w Rydzynie wystartowało 7 zawodników. Jako pierwszy do zmagań przystąpił Adrian Sęderecki, w wadze 57 kg junior starszy. Kaliszanin stoczył dwie bardzo wyrównane walki – Pojedynek półfinałowy wygrał na punkty z reprezentantem Siedlikowa, natomiast w finale przegrał minimalnie z zawodnikiem z Leszna, zdobywając tytuł wicemistrza ziem zachodnich.

Dobrze spisał się również Wiktoria Kabzińska, która pokonała rywalkę jednogłośnie na punkty. W kategorii +80 kg junior starszy Weronika Stochniałek zdecydowanie wypunktowała zawodniczkę z Poznania. Niestety w tym starciu nabawiła się kontuzji i nie powalczyła o 1 miejsce. Wśród kaliskich reprezentantów była Gabriela Bartczak, w wadze 52 kg junior starszy. Wygrała walkę jednogłośnie na punkty, zgarniając mistrzowski tytuł.

Poza walkami turniejowymi dwóch zawodników Ziętek Team stoczyło też pojedynki pokazowe w formule kick light, w kategorii młodzik – Bartosz Biadała w wadzie 50 kg, a Kacper Synoradzki w wadze 37 kg.

Dla wszystkich reprezentantów klubu udział w turnieju był świetnym sprawdzianem przed mistrzostwami Polski w formule full contact, które w dniach 6-8 kwietnia odbędą się w Kaliszu, w hali OSRiR przy ul. Łódzkiej 19-29.