Dziś w Lasku Winiarskim już po raz czwarty odbył się Bieg Edukatora, który od początku zbiera bardzo pozytywne rekomendacje. Organizatorem tej imprezy biegowej jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukator prowadzące Niepubliczną Szkołę Podstawową w Kaliszu przy ul. Mickiewicza 11. W sumie w Biegu wzięło udział łącznie ponad 230 uczestników: dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Bieg główny odbył się na dystansie 10 km, bieg dodatkowy na dystansie 5 km, zaś bieg dla dzieci i młodzieży – miał 2 km.
Filmiki z 4.Biegu Edukatora możecie Państwo zobaczyć na Fb Calisia.pl

Article zrzut ekranu 2018 05 26 o 14.42.37

Najpierw odbył się bieg na 2 km, w którym wystartowała młodzież ze szkół podstawowych oraz średnich. Podobnie jak w ubiegły roku – jako pierwszy na mecie pojawił się Jakub Baran z UKS 9 z czasem 7:54. Drugie i trzecie miejsce należało do uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edukator : drugie miejsce zajął Piotr Tokarczyk ( 8:01), a trzecie – Mateusz Olszyna.

Tutaj możesz się zobaczyć szczegółowe wyniki 4.Biegu Edukatora – 2 km (klikając w tabelkę)

W biegu na 5 km wystartowało 39 zawodników. Grupa biegła razem z zawodnikami, którzy pokonywali trasę 10 km. Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowe wyniki na każdym z tych dystansów.

Najlepsi na 5 km okazali się Grzegorz Rogala z KS Maraton Ostrów Wlkp., Aron Przybył z PKB Kalisz oraz Dawid Ząbczyński z Koźminka.

Szczegółowe wyniki Biegu na 5 km można sprawdzić tutaj (klikając w tabelkę):

Najdłuższy dystans – 10 km – pokonało dziś aż 129 zawodników. Najszybciej na metę przybiegł Błażej Wytwer – w czasie 34:54 , 1 sekundę później Mateusz Łańduch (34:55) a zaraz po nim – Dmytro Kononov (35:04).

Tutaj możesz się zobaczyć szczegółowe wyniki 4.Biegu Edukatora – 10 km (klikając w tabelkę)

Atmosfera panująca podczas 4. Biegu Edukatora pokazuje, że nie chodzi o rywalizację, ale o dobrą zabawę i aktywność, świetny czas z ludźmi, którzy podobnie myślą i cenią zdrowie – powiedziała nam jedna z uczestniczek. O kondycję trzeba dbać przez cały rok.

Podstawowym przesłaniem dzisiejszej imprezy jest oczywiście promowanie zdrowego stylu życia. Bieganie to najlepszy sposób na wdrożenie w życie takiego przesłania, ale równie ważna jest profilaktyka zdrowotna – mówi Zbigniew Czelusta. Dlatego właśnie Edukator – podobnie jak w ubiegłym roku – poszerzył formułę imprezy o możliwość przeprowadzenia bezpłatnych, podstawowych badań lekarskich, badań okulistycznych oraz odbycia profesjonalnej konsultacji dietetycznej.

Partnerem głównym tej części imprezy jest Urząd Miasta Kalisz, który jest inicjatorem akcji profilaktycznej „Zdrowy Kalisz”. Bieg Edukatora po raz kolejny wspiera także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piomed Ewy Węgier Szewczyk , Poradnia Okulistyczna OKULUS oraz Szpital Kalmedica przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu. Catering przygotował w tym roku Life Box Eco Food z Kalisza.

Wśród partnerów imprezy biegowej i sponsorów nagród są także DECATHLON Kalisz, Lasy Państwowe, Grupa Colian S.A. producent słodyczy i napojów Hellena, PUK Kalisz, PBA Developer oraz Aquapark w Kaliszu.

Uczestnicy Biegu Edukatora byli dziś częstowani wodę dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu, które przekonywało, że woda z kranów w Kaliszu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia.

Warto dodać, że imprezie towarzyszył piknik z grillem, kiełbaskami oraz cateringiem dietetycznym dla wszystkich uczestników. Wszyscy biegacze zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami oraz pakietem nagród. Wśród sponsorów są: Lasy Państwowe, Decathlon i Aquapark.

Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować za naszym pośrednictwem wszystkim osobom i firmom, które przyczyniły się do uświetnienia 4.Biegu Edukatora.

Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w 5.Biegu Edukatora za rok!

- Wszystkich rodziców zainteresowanych kształceniem swoich dzieci na najwyższym poziomie i przyjaznej, rodzinnej atmosferze, zapraszamy 9 czerwca 2018r. w godz. 10 – 13 na Drzwi Otwarte. W programie: pokazy chemiczne, zajęcia plastyczne, komputerowe, występy muzyczne, spotkania językowe, zagadki historyczne, konkurs matematyczny, spotkania rodziców z dyrektorem szkoły, członkami zarządu oraz nauczycielami i uczniami – mówi Małgorzata Górska, dyrektor szkoły – Podczas IV Biegu Edukatora na specjalnym stoisku można było zasięgnąć informacji na temat kształcenia w tej jednej z najlepszych – Niepublicznej Szkole Podstawowej EDUKATOR w nowym roku szkolnym 2018/ 2019.

Zobacz także
Thumb 315 230434
O bezpieczeństwie z seniorami
Thumb img 0602a
Kolizja 4 aut na ul. Serbinowskiej. 2 osoby w sz...
Thumb dariusz grodzinski fb4
Kalisz - OdNowa

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120