Złoto na torze. Długaś mistrzem Polski!

2017-08-15 08:00:00 Karina Zachara

Adam Długaś, zawodnik Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego został złotym medalistą torowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Nasz reprezentant triumfował w wyścigu indywidualnym na dystansie 2 kilometrów.

Zawody rozegrano w minioną niedzielę w Pruszkowie, w ramach XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Podopieczny trenera Krzysztofa Dąbrowskiego już w wygranych przez siebie kwalifikacjach udowodnił, że będzie liczącą się postacią w walce o najcenniejsze trofeum. Wysoką formę potwierdził w finale A, gdzie przy gorącym dopingu zgromadzonej na pruszkowskim welodromie publiczności również pojechał najszybciej i w efekcie stanął na najwyższym stopniu podium.

O dużym pechu może natomiast mówić Julia Kowalska, także z KTK Kalisz, która podczas czterech sobotnich wyścigów torowego omnium aż trzykrotnie uczestniczyła w kraksach. Mimo to utrzymywała się w czołówce i ostatecznie sklasyfikowana została na wysokim czwartym miejscu, a brązowy medal przegrała zaledwie dwoma punktami. Wprawdzie dotkliwie poturbowana trafiła do szpitala, ale już następnego dnia stanęła na starcie wyścigu indywidualnego na dystansie 2 kilometrów, gdzie zakwalifikowała się do finału B, zajmując ponownie czwartą lokatę.