Od blisko miesiąca w Blokoblisko można spróbować czegoś zupełnie nowego- Zorbingu!

Article zorbing1 Uwaga konkurs large

Czym w ogóle jest zorbing?

Przede wszystkim fantastyczną zabawą! To właściwie gra w „piłkę nożną”, tylko wiele fajniejsza. Bubble football nie ma tak ściśle określonych zasad- są dwie drużyny, które usiłują wbić piłkę do bramki przeciwnika. Nie ma autów, czy spalonego. Podczas gry zawodnicy wpadają na siebie, skaczą, odbijają się. Jest sędzia oczywiście sędzia, który pilnuje żeby rozgrywka była fair. Jeśli piłka wypadnie z obszaru boiska po prostu podrzucamy drugą i nie przerywamy zabawy! Dostępne jest 10 kul, 5 niebieskich i 5 czerwonych i tak właśnie formujemy drużyny. Wszystko dozwolone, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Skąd pomysł, żeby wprowadzić taką nowość w Blokoblisko?

Przede wszystkim chodziło nam o to, żeby stworzyć w mieście coś nowego – kolejny fajny sposób na spędzanie czasu. Gra odbywa się w okresie letnim na dworze, na polance przy aquaparku. Nie jesteśmy jeszcze pewni, gdzie będziemy to organizować, gdy zrobi się zimniej, rozglądamy się właśnie za jakąś salką. W przypadku brzydkiej pogody można przełożyć rezerwację, jednak jak udowodniła to ostatnio jedna ekipa, w deszczu też można świetnie grać, przyjemnie chłodzi.

Jakie są ograniczenia wiekowe do zabawy?

Z racji tego, że ta kula jest stosunkowo ciężka, zalecany minimalny wiek to 11-12 lat. Młodsze dzieci mogłyby mieć problem z utrzymaniem kuli, lub po prostu zupełnie by w niej zniknęły! Nie ma natomiast ograniczenia wiekowego w drugą stronę- jedyne co to, obowiązuje ograniczenie wagowe do 100 kg. Ważne jest też, żeby pościągać i powyciągać z kieszeni wszystkie rzeczy które mogłyby wypaść podczas gry i uszkodzić nas samych albo kulę. Nie należy też oczywiście rzucać się na rzeczy które mogłyby ją przebić. Oraz na osoby bez kuli, bo odrzut jest naprawdę mocny.

Jak się zakłada taką kulę?

Zakładamy ją jak plecak i trzymamy za rączki z przodu. Jest to bardzo łatwe i bardzo wygodne! Potem można się już rzucać, przeskakiwać czy stawać do góry nogami.

Co jest najważniejsze w grze?

To żeby się nie wstydzić, bez lęków, wszystko jest tu dozwolone. Jest to naprawdę świetna zabawa, dla zintegrowania się, czy po prostu trochę się zmachania. Do 18 roku życia potrzebna jest pisemna zgoda rodziców. Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz – do kuli wchodzimy na trzeźwo, bez żadnych środków odurzających.

Organizujemy też eventy dla firm czy urodziny. Cennik jest dostępny na stronie internetowej i w Blokoblisko. Rezerwacji można dokonać co najmniej godzinę przez rozpoczęciem, ale oczywiście zalecamy dłuższy odstęp czasowy. Zapraszamy serdecznie!

OTO NASZ WAKACYJNY KONKURS! Mamy 3 kupony dla czteroosobowych grup na zorbing. Czyli dwunastu zwycięzców weźmie udział w tej fascynującej zabawie. Żeby wygrać kupon dla czterech osób należy napisać opis Waszej czteroosobowej drużyny ( gra się w czteroosobowych zespołach). Trzy najciekawsze i najbardziej twórcze opisy ( krótkie – do 500 znaków) nagrodzimy trzema kuponami do wykorzystania tego lata. Opisy waszych grup wysyłajcie na adres konkurs@calisia.pl do wtorku 31 lipca do godziny 15. Wyniki konkursu podamy w środę, 1 sierpnia.

UWAGALETNIA PROMOCJA!


www.zorbingkalisz.pl

Zobacz także
Thumb kwadrat magdalena kowalczyk odw
Galeria Wieża Ciśnień - koncert Magdaleny Kowalc...
Thumb czo%c5%82o
37. rocznica stanu wojennego
Thumb korczak   korczak park 1
Czy już wiesz, że kaliszanie wprowadzają się na ...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb v1
Msm icon 30
Suknie Ślubne - Pracownia Krawiecka Emilia Elżbieta Błaszczyk
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120