Zwycięska czasówka

Kacper Gieryk wygrał jazdę indywidualną na czas juniorów młodszych podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W zawodach, które odbyły się w Strzelcach Krajeńskich, jako jedyny reprezentował Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.

W kategorii juniorów młodszych zawody stanowiły jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zmagania były wyjątkowo licznie obsadzone.

W jeździe indywidualnej na czas rywalizowało aż 125 młodych kolarzy. Kacper Gieryk pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 13:39.75, wyprzedzając o dziewięć sekund drugiego w końcowej klasyfikacji Łukasza Rykowskiego z KKS Ciechanów.

W wyścigu ze startu wspólnego Kacper, nie mając wsparcia klubowych kolegów, zajął 54. miejsce.

Puchar Polski w kolarstwie szosowym
eliminacje do OOM
Strzelce Krajeńskie, 13-14 kwietnia 2019 r.

juniorzy młodsi
jazda indywidualna na czas/dystans 10 km
– 1. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/13:39.75, … 17. Kacper Chrystek/14:34.91, … 52. Łukasz Juszczak/15:17.28, … 71. Wiktor Polowczyk/wszyscy UKS Koźminianka Koźminek/15:31.36
wyścig ze startu wspólnego/dystans 84 km – 1. Mateusz Sawicki/UKS Copernicus Toruń CCC/2:04:32, … 7. Kacper Chrystek, … 44. Łukasz Juszczak, … 51. Wiktor Polowczyk/wszyscy UKS Koźminianka Koźminek, … 54. Kacper Gieryk/KTK Kalisz/wszyscy 2:06:34