Forum

← Zobacz wszystkie tematy

Temat: gdzie mozna dobrze zjesc

Zobacz najnowszy wpis Wypowiedz się

 • niepolecam kochani baru Imbiss na Nowym Rynku okropne zarelko podobnie jak w barze Po schodkach na Gornoslaskiej..Za to pycha jedzenie jest w Osterii czy bar Oliwia lub Malenki…

 • A mnie smakowało jedzenie w barze Po schodkach :) co prawda parę lat już tam nie jadam !!ale wtedy było smacznie no i tanio !!!

 • w barze “Po schodkach” dobre jedzenie to faktycznie było kilka lat temu…:/

  jeśli ktoś lubi pizzę to mogę polecić nową pizzerię “Planeta” przy Godebskiego,
  tak smacznej pizzy to daaawno nie jadłam, i nowość – ten serowy rant, pycha :)
  /choć wystrój wnętrza pozostawia wiele do życzenia, ale widocznie coś za coś ;) /

 • Dobrze zjeść to można w dobrej knajpie a nie w podrzędnych barach !!! Oczywiście nawet w jadłodajni lub barze mlecznym jedzenie może smakować, ale nie koniecznie jest to dobre jedzenie. Generalnie jeżeli chodzi o dobre jedzenie w Kaliszu to jest z tym kiepsko. Patrząc w kategorii fast food-ów: 1. kebab u Turka przy Złotym Rogu jest smaczny ( szkoda tylko że niwiele tej baraniny w baraninie). 2. Pizza w Planecie też jest niezła ( Choć to co jemy w Polsce ma niewiele wspólnego z prawdziwą pizzą). W kategorii restauracji jest już znacznie gorzej; na wyrazy uznania zasługuje ROMA, ale pod jednym warunkiem! Nie idź tam jeżeli nie znasz zasad dobrej restauracji, gdzie na danie główne trzeba poczekać. Zupa krem ze szpinaku – pierwsza klasa. Polędwica z olejem truflowym podana tak jak należy. No i małże nowozelandzkie wyśmienite. Szkoda tylko że w Kaliszu Roma nie ma konkurencji. PS. Zapomniałbym : Stary Chotów – wyśmienita zupa z raków, no i przepiórka doskonała, z małym mankamentem szefie kuchnii – do przepiórki bardziej pasowałyby podroby drobiowe i przydałoby się purre z jabłek z tymiankiem.

 • Nie wiem czy to jakaś marna prowokacja czy nie, ale powiem jedno wielki znawca się kurde znalazł. Coś, co jest nietypowe i często drogie nie znaczy, że każdemu smakuje, fajnie że jadasz takie rzeczy, ale nie przesadzaj, zdecydowana większość osób, w tym głównie ja, bo mówię za siebie jada zazwyczaj dość pospolite rzezy, a krem z brokułów czy zupa z raka to dania, na które nie skusiłbym się raczej, a na pewno nie jadłbym takich dań zbyt często, nie mów też że gdzieś indziej poza Kaliszem jest znacznie lepsze jedzenie, bo temat jest o knajpach w Kalisz, wśród których można coś znaleźć, mniej lub bardziej wysmakowanego.

 • Moja wypowiedź nie była żadną prowokacją. Ani słowem nie wspomniałem o knajpach poza Kaliszem, Stary Chotów, jeżeli o to chodzi jest lokalem znajdującym się na pograniczu Kalisza. Pytanie było gdzie dobrze zjeść w Kaliszu? A znawcą jestem (to moje hobby od ponad 20 lat), i jadam często w różnych knajpach zarówno w Kaliszu jak i w całej Polsce, a także poza naszym krajem.Poznawanie nowych smaków to jak teatr, dobry film, czy też galeria sztuki – jeżeli rozumiesz o co chodzi? Podaj nazwę miasta a powiem gdzie warto iść i co zjeść. Natomiast wracając do tematu, potrawy wyszukane nie zawsze oznaczają drogie. Brak chęci poznawania nowych smaków, to jak mawiał klasyk ,,marnacja nad marnacjami". A przepiórka, raki czy krem ze szpinaku były podstawą przedwojennej polskiej kuchni. Śmiejemy się z chińczyków,że psy zjadają a to na staropolskich stołach często gościło mięso z wilka, a smaki słodko kwaśne to też domena kuchni polskiej. Jeżeli jesteśmy przy chińczykach to przy stacji STATOIL podają bardzo dobrą kaczkę – smakowo super, budzi we mnie tylko się jedno pytanie jak można podać porcję kaczki za niecałe 10 zł jeżeli w hurcie kilogram fileta z kaczki kosztuje prawie 20 zł. Powracam do głownej tezy: GDZIE MOŻNA DOBRZE ZJEŚĆ?, i tu dodam czy dobże to znaczy smacznie? Pospolite jedzenie też jest dobre i smaczne, ale gdzie w Kaliszu zjeść takowe?

 • Jeszcze kilka uwag do tematu:
  1. Knajpa z dobrym, smacznym i niedrogim jedzeniem nie ma prawa bytu w polskich realiach ( dzierżawa, opłaty, utrzymanie pracowników)
  2. Wjększość z nas pomimo szczerych chęci nie stać na częste jadanie w barach, knajpach czy restauracjach.
  3. Niestety wjększość z nas nie zna kulinarnych podstaw i smaków, od dziecka rosół, pomidorowa, ogórkowa, mielony, schabowy i tak w kółko. A przy odrobinie chęci i kreatywności przez 365 dni w roku można codziennie jeść co innego.
  4. Apel do restauratorów w Kaliszu: stwórzcie knajpę z tradycyjnym polskim jedzeniem, prostym, smacznym i niedrogim!!! ( splajtujecie w ciągu pół roku – koszty was zjedzą)
  5. I tu się zamyka błędne koło.

 • W kaliszu nie ma , nie było i nie wiadomo czy będzie dobrej Pizzy. Tak samo z kebabem . Jadłem wszędzie i nigdzie mi nie smakował. Wszystko to bardziej kebabo nie podobne gówno. Taka prawda

 • W cafe.calisia.pl robimy eksperymentalnie naleśniki z serem i szynką. Naleśniki nie czekają na klienta, tylko robimy je dopiero na zamówienie więc zawsze są świeże. Zapraszam, spróbujcie – krytyka i pomysły mile widziane.

 • w kaliszu mamy dobrego tylko kfc a jak chcecie kebab lub chinskie to do ostrzeszowa, bylem jadlem i bardzo dobre

 • po wizytach w przeróżnych kaliskich “jadłodajniach” stwierdzam, że dobrze zjeść mogę tylko u siebie w domu…

 • stołówka gimnazjum nr 9
 • w poznaniu

 • Polecam najlepszą pizzę jaką jadłem na całym świecie – w Ostrowie na sienkiewicza ( ta z żółwiem)

Zobacz najnowszy wpis Zobacz pierwszy wpis
Wypowiedz się


← Zobacz wszystkie tematy